שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל נזף ברב הצבאי, ראש מטהו לשעבר ישיב כסף לצבא

תת-אלוף רפי פרץ המליץ למועצת הרבנות הראשית להכיר בראש מטהו הקודם, קצין בדרגת אל"מ, כרב עיר. הרב הראשי ננזף על ידי הרמטכ"ל, וראש המטה לשעבר נדרש להחזיר עשרות אלפי שקלים. בפרשה הוכרו עוד שני קצינים כרבני עיר בניגוד לנהלים

תא"ל פרץ והרמטכ"ל איזנקוט (צילום: אלכס קולומויסקי, יובל חן) (צילום: אלכס קולומויסקי, יובל חן)
תא"ל פרץ והרמטכ"ל איזנקוט(צילום: אלכס קולומויסקי, יובל חן)

 

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט נזף ברב הצבאי הראשי (רבצ"ר) תת-אלוף רפי פרץ לאחר שהמליץ למועצת הרבנות הראשית לישראל להכיר בראש מטהו הקודם, אל"מ אורי הורוביץ - המכהן כיום כראש מחלקת ביטחון מידע של צה"ל - כרב עיר, זאת בניגוד לנוהלי הצבא.

 

הורוביץ ננזף אף הוא על ידי ראש אמ"ן אלוף הרצי הלוי, נדרש להחזיר תוספות שכר בסך עשרות אלפי שקלים ויפרוש מצה"ל בתחילת פברואר הקרוב.

 

במסגרת הפרשה נמצאו עוד שני קצינים בדרגת רב-סרן שהוכרו כרבני פיקוד בניגוד לנהלים. אחד מהם ננזף על ידי ראש אכ"א והשני נדרש להחזיר את כספי ההפרשים ותואר רב הפיקוד בוטל לו.

 

בשלוש השנים האחרונות נהנה הורוביץ מתוספות שכר של עשרות אלפי שקלים גם בעת שכיהן בתפקידו הנוכחי בחיל המודיעין וכעת הוא נדרש להחזיר את הכספים.

 

עוד סוכם כי הורוביץ יפרוש מצה"ל בתחילת חודש פברואר הקרוב. גורם בכיר בצה"ל מסר כי לאחר בדיקות שנערכו גם בפרקליטות הצבאית הוחלט כי הפרשה לא נושאת מאפיינים פליליים ואף לא משמעתיים – ולכן הוחלט להסתפק בצעדים פיקודיים בלבד.

 

הכרה כרב פיקוד ניתנה בדחיפת הרבנות הצבאית גם לשני קצינים זוטרים יותר המכהנים בתפקידים שונים ברבנות הצבאית בדרגות רב סרן. לגבי אחד מהם הוחלט להסתפק בנזיפה מטעם ראש אכ"א ולגבי חברו הוחלט לבטל לו את התואר ושיחזיר את הפרשי השכר שקיבל. בעקבות ממצאי הפרשה הוחלט במטכ"ל כי ראש אגף התכנון לשעבר, אלוף נמרוד שפר, יעמוד בראש צוות שיערוך בדיקה מקיפה בכל נושא ההכרות בתארים כאלה ואחרים בצבא לצורך תוספות שכר.

 

בצה"ל סירבו לומר מה הוליד את הבדיקה בעת האחרונה, אך שמועות בנושא החלו עוד לפני כשנה. גורם בכיר בצבא אמר בצהריים כי "הורוביץ מחזיק אמנם בקריטריונים לקבל רב עיר, כמו דרגת סגן אלוף ומעלה ותואר רב מוסמך מזה כ-15 שנה, אבל בצבא אנו מחמירים יותר ומקפידים על דקויות. הרב הצבאי הראשי ננזף כי לא ערך מספיק בדיקות בנושא לפני שהעביר את ההמלצה לרבנות הראשית לישראל".

 

עו"ד אילן בומבך, עורך דינו של תא"ל פרץ, מסר בתגובה: "הרב הצבאי הראשי אינו אחראי למחדל. גם התביעה לא טענה זאת. הורוביץ קיבל את ההסמכה כרב עיר ממועצת הרבנות הראשית שהיא הגוף הבלעדי שמוסמך לתת הסמכה כזו. הרבצ"ר בסך הכל תיאר את המציאות כהוויתה, שהוא משמש כסגנו לכל דבר. לא מדובר בשום חשש לפגיעה בטוהר המידות. בניגוד להורוביץ שאולץ לפרוש מיד, מתכוון הרבצ"ר לפרוש בקיץ ללא כל קשר לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
תא"ל רפי פרץ
צילום: עידו ארז
מומלצים