שתף קטע נבחר

גנץ נגד הממשלה: "מתעסקים בעניינים שלא שלהם"

הרמטכ"ל לשעבר תהה לגבי העיסוק במדיניות הפתיחה באש. "בשביל זה יש גופים מקצועיים", אמר גנץ. "קודם חינוך ואז ביטחון". על האופק המדיני: "אבו מאזן וישראל פוחדים ובינתיים ממשיכים לקשקש". על איראן: "קודם בעיה של העולם ואז של ישראל"

הרמטכ"ל לשעבר תוקף את הממשלה: בכנס תושבים היום (ו') בקיבוץ גבים בעוטף עזה הביע רא"ל במילואים בני גנץ תרעומת על התעסקות הממשלה בנושא מדיניות הפתיחה באש נגד מחבלים ואמר: "זה לא עניין שלהם. יש גופים מקצועיים על הכלים. זה לא עניין של ימין ושמאל. לא צריך דיון על זה וגם לא דיון בקבינט".

הרמטכ"ל לשעבר גנץ מדבר עם תושבים  ()
הרמטכ"ל לשעבר גנץ מדבר עם תושבים

גנץ גם התייחס לסדר העדיפויות בחברה הישראלית, שלדבריו לא נכון. "קודם צריך לעסוק בחינוך, רווחה, משפט ותשתיות. רק אז הביטחון", אמר גנץ.

 

הרמטכ"ל לשעבר גם התייחס לאפשרות לשקט ארוך טווח בעזה. "צוק איתן היה מבצע נכון. הישגי המבצע משמעותיים, אבל אי אפשר לנצח לכבוש את עזה. חמאס לא רוצה לחזור למקום הזה. הרתעה צריך לשמר, אך לספק צינורות של תקווה. אי אפשר כל דבר רק עם כוח", אמר גנץ ורמז להיעדר פתרון מדיני.

 

על הנשיא הפלסטיני אבו מאזן אמר גנץ כי הוא לא משחרר אותו מאחריות, אך גם לא ההנהגה הישראלית. "הפלסטינים בורחים מאחריות ואבו מאזן מפחד לקחת החלטה אסטרטגית והיסטורית. הוא יספר סיפורים עד הודעה חדשה. הפלסטינים פוחדים, אבל גם כאן פוחדים ובינתיים נמשיך לקשקש".

 

בנושא הסכם הגרעין עם איראן הבהיר גנץ את התנגדותו לתקיפה ושלח מסר לנתניהו שהעיסוק בנושא האיראני לא צריך להיות קודם כל שלנו. "ההסכם לא טוב ולא רע, אבל הוא מביא שקט לכמה שנים שלא תמיד ניתן להשיג בתקיפה. איראן היא בעיה קודם כל של העולם, אחר כך של המזרח התיכון ורק בסוף של ישראל".

 

הרמטכ"ל לשעבר גם התייחס לחיזבאללה ואמר: "הארגון התעצם בעשור האחרון מאז מלחמת לבנון השנייה. הוא לא מושפע יותר מדי מהמצב בוריה והתחזק עם הרבה כוח אש ורקטות. צה"ל מבין את זה".  

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים