שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ניסיון פיגוע ליד ג'נין, המחבל חוסל

מחבל חמוש בסכין שהסתתר בשיחים ליד הכניסה למעבר ג'למה הסתער על מאבטח של רשות המעברים. הוא נורה למוות. גם בשבת שעברה סוכל ניסיון פיגוע באותו מקום

זירת הפיגוע (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
זירת הפיגוע(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

שוב ניסיון פיגוע דקירה נגד כוחות הביטחון. מחבל חמוש בסכין ניסה לדקור הבוקר (שבת) מאבטח של ליד מחסום ג'למה שבאזור ג'נין. המאבטח ירה בו למוות.

 

המחסום נמצא בין ג'נין לעפולה. מאבטח של רשות המעברים שערך סריקות במעבר לקראת פתיחתו הבחין במחבל צועד לכיוון המעבר בנתיב כלי הרכב, באופן שעורר את חשדו. המאבטח קרא לעבר הצעיר "לאן אתה הולך? לאן אתה הולך?", וסימן לו בידיו להתרחק מהמקום. המחבל בתגובה שלף סכין והחל לרוץ לעברו. המאבטח קרא לו כמה פעם לעצור. כאשר המחבל לא ענה לקריאתו ירה בו המאבטח. כוחות מתחנת העמק (עפולה), חבלנים וחוקרי זיהוי פלילי במקום.

 

ראש רשות המעברים במשרד ביטחון, תא"ל במילואים כמיל אבו רוקון שיבח סיכול נסיון הפיגוע. "המאבטח פעל בדיוק בהתאם להנחיות ולתרגולת", אמר אבו רוקון, "הוא זיהה את המחבל מבעוד מועד, חתר למגע ופגע בו לפני שהצליח להתקרב לאנשים במעבר".  בעקבות ניסיון הפיגוע, החליטו בצה"ל לסגור את מעבר ג'למה על להודעה חדשה.

 

לפני שבוע בדיוק אירע ניסיון פיגוע נוסף באותו מקום. אז מחבל בן 16 ניסה לדקור מאבטח במחסום ג'למה הסמוך לג'נין וחוסל. המחסום, ששמו הרשמי הוא מעבר גלבוע, מאויש על ידי מאבטחים אזרחיים וחיילי צה"ל, ומיד לאחר ניסיון הדקירה נורה המחבל על ידי כוח האבטחה במקום ונהרג.

 

 (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

 (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

 

המחבל התחזה לרוכל עם קרטון קרמבו בידיו. הוא התקדם לכיוון המעבר, בחסות עשרות המכוניות שעמדו בנתיב הכניסה לכיוון ישראל, ואז השליך את הקרטון, שלף סכין ופתח בריצה לעבר אנשי הביטחון בעמדות הבידוק. מאבטח של רשות המעברים במשרד הביטחון זיהה את המחבל, הסתער לעברו, ירה בו מטווח קצר וניטרל את האיום ברובה הסער שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
זירת הפיגוע
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
מומלצים