שתף קטע נבחר

ההורים שהובילו לסגירת בית הכנסת: "לא נגד דתיים"

יום לאחר שדווח כי עיריית תל אביב החליטה לסגור בימי חול את בית הכנסת של יוצאי תימן בבית הספר ברמת אביב, התעמתו נציגת ההורים ונציג בית הכנסת באולפן ynet. נציגת ההורים: "אנחנו דואגים לילדינו, יש לנו הוכחות מצולמות לטענות". נציג המתפללים: "הם פועלים רק בגלל שנאת חינם לדת"

 

"לא יעלה על הדעת שיהיה עירוב בין האנשים האלה לילדים שלנו". כך אמרה היום (ד') ענבר קידר, נציגת ועד ההורים של בית הספר היסודי בשכונת רמת אביב בתל אביב, שבו שוכן בית כנסת של העדה התימנית. אתמול דווח כי עיריית תל אביב החליטה לסגור את בית הכנסת בימי חול בעקבות תלונה של הורי התלמידים.

 

בראיון לאולפן ynet ציינה נציגת ההורים כי התלונות נגד המתפללים נבעו כתוצאה מהצקות לילדים ולא מסיבות דתיות. לדבריה, "אנחנו לא נגד מתפללים, אנחנו בעד שמירה על ביטחון ילדינו. הדגש הוא לא על הדת, אלא לאנשים שמגיעים לבית הספר. אנחנו לא יודעים דבר על עברם וחצי דבר מי הם. הם פותחים את השערים ונכנסים מתי שהם רוצים. היה כאן ניסיון להכניס גופה לבית הכנסת, כמה שזה נשמע תמוה והזוי, כדי להתפלל לעילוי נשמתה בבית הספר".

 

עוד טענה האם כי "נמצאו כאן משקאות חריפים בכמויות אדירות, נמצאו כאן סכיני קצבים. השביתו כאן בעצם מקלט וכיתה, נכנסו לחדרי שירותים גברים ונשים במהלך הצהרון. כשהעירו למתפלל הוא אמר שלא יכול היה להתאפק ולכן נכנס לשירותי הבנות ולא לשירותי הגברים שנמצאים בצמוד".

בית הספר שבו שוכן בית הכנסת (צילום: google earth) (צילום: google earth)
בית הספר שבו שוכן בית הכנסת(צילום: google earth)

בית הכנסת הקטן, שהוקם לפני 35 שנים, משרת 15 מתפללים בלבד. המתפללים מצדם דוחים בשאט נפש את טענות ההורים. רפי שוקר, שמתפלל בבית הכנסת זה 15 שנה, אמר בתגובה כי "יש לנו הסכם עם העירייה שאנחנו מגיעים עד שבע וחצי ומארבע וחצי, אנחנו לא חרגנו מההסכם הזה לעולם. יש מצלמות שיכולות להוכיח את זה, יש שומר שדואג שאנחנו יוצאים".

 

שוקר אמר עוד כי "לגבי הדברים של השתייה והסכינים זה דברים שהיו לפני שלוש-ארבע שנים. נפרצו הארונות שלנו פלוס המקררים. לא הייתה שום גופה, אחד מהמתפללים שנמנה עם מייסדי בית הכנסת היה בכיר בעירייה ואחרי שהוא נפטר נהוג שמגיעים לבית הכנסת, אבל במקרה הזה הגופה לא הוכנסה לבית הכנסת. זה הכול רק בגלל שנאת חינם לדת. העירייה מפחדת מוועד ההורים".

 

על כך אמרה קידר בתגובה: "אנחנו ממש לא נגד דתיים, אין דבר כזה. העירייה רודפת אחריהם שנים והכול מגובה בתכתובות. עם עובדות אי אפשר להתווכח". שוקר: "אנחנו לא הטרדנו אף אחד, שהורה יציג

ראיה אחת שאנחנו הטרדנו תלמיד אחד". קידר: "יש לנו הוכחות מצולמות לכל מה שסיפרתי". שוקר: "תראי את זה, זה שקר אחד וזו הדרך שלך, דרך של שקרים".

 

מעיריית תל אביב נמסר אתמול בתגובה: "בניגוד לנטען, העירייה קיימה פגישת הידברות עם נציגי בית הכנסת, שבמסגרתה הוסבר להם כי לפי הנחיות משרד החינוך, מטעמים ברורים, אין לאפשר גישה למבוגרים לשטח בית הספר בשעות הלימודים, אשר חופפות לשעות התפילה, על מנת לא ליצור מגע של המתפללים עם קטינים הלומדים במקום. זאת לאחר שהתקבלו תלונות הורים על הטרדת התלמידים על ידי המתפללים. יודגש כי האיסור הוא לימי חול בלבד, ובימים שישי ושבת מורשים הבאים להתפלל במקום". עוד ביקשו בעירייה לציין כי "בימים אלה נבנה ברמת אביב ג' בית כנסת שמיועד לשרת את ציבור המתפללים, על קרקע שהקצתה לכך העירייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: google earth
בית הספר שבו שוכן בית הכנסת
צילום: google earth
מומלצים