שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "האיגודים הישראלים צריכים להיות חזקים יותר"
  שרת הספורט, מירי רגב, זימנה כינוס חירום בעקבות המקרים האחרונים בהם התחרו ספורטאים ישראלים במדינות מוסלמיות ללא סמלי המדינה. יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי: "זו סוגיה מסובכת". רגב: "צריך להעביר מסר שמי שלא פועל בהתאם למדיניות הוועד הבינלאומי לא יוכל לארח תחרויות"
  בעקבות המקרים האחרונים בהם התחרו ספורטאים ישראלים במדינות מוסלמיות ללא סימני המדינה זימנה היום (ה') שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, כינוס חירום עם ראשי האיגודים בנושא משלחות ישראל לתחרויות בעולם.

    

  "הפגישה נולדה לאחר הבעיות האחרונות", אמרה השרה. "ברור לחלוטין שצריך לתת פיתרון לבעיה. תהיה פגישה עם השב"כ כדי לתת לכך מענה. אני מברכת את תומאס באך על התערבותו התקדימית בשלילת מעמד תחרות הקריטריון של כוויית וזה המסר שצריך להעביר, שמי שלא פועל בהתאם למדיניות הוועד האולימפי לא יוכל לארח תחרויות. אני מקווה שבקרוב הוא יענה לבקשתי להיפגש עימו".

   

  "ברור שצריך למצוא פיתרון". רגב וכרמי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "ברור שצריך למצוא פיתרון". רגב וכרמי(צילום: אורן אהרוני)

   

  "אני לא יכולה לכפות על יו"ר איגוד מה לעשות, כשהוא עצמאי ופועל על פי צו מצפונו. אני כמדינה מחויבת להחלטת ממשלה, כשהשב"כ אומר אם אפשר לנסוע או לא. ברור שהייתי רוצה שמדינת ישראל והספורטאים יופיעו עם הדגל וההמנון. כל תחרות ואיגוד בינלאומי צריך לאפשר זאת וברגע שהוא לא מאפשר זו אחריות של האיגוד".

   

  רגב הוסיפה: "אני רוצה שהספורטאים יהוו גאווה למדינה, אבל האיגודים הישראלים צריכים להיות יותר חזקים באיגודים הבינלאומיים. המציאות הזאת לא יכולה להימשך. כל איגוד לא צריך להתעסק באבטחה, אלא בתחרות עצמה. אפגש עם ראש השב"כ בשבוע הבא ואני מאמינה שגם הוא רוצה למצוא את הפיתרון הטוב ביותר".

   

  יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי: "אני מאוד שמח שקיימנו את הפגישה. זו סוגיה מסובכת. כספורטאים אנחנו דורשים לקיים את האמנה האולימפית וניאבק במקומות שמונעים את זה. גיבשנו תוכנית איך לצמצם את התופעה. הוועד האולימפי הבינלאומי מאוד תומך, אך יש עדיין פער. המדינות הערביות עדין משתמשות בתירוץ של בעיות ביוקרטיות ויש עוד הרבה עבודה. לגבי עומאן, אני מקווה שהבעיות יפתרו וזה בכיוון החיובי".  

   

  "דורשים לקיים את האמנה האולימפית". יגאל כרמי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "דורשים לקיים את האמנה האולימפית". יגאל כרמי(צילום: אורן אהרוני)

   

  כזכור, רק השבוע נאלצו ירדן ג'רבי ושגיא מוקי לעלות על הפודיום ולקבל את מדליית הארד בגראנד פרי באבו דאבי כשעל גבם הופיע איגוד הג'ודו העולמי (IJF). הדגל הישראלי לא הונף
  והמארגנים נימקו זאת בסיבות ביטחוניות. 

   

  בחודש האחרון התרחשו מקרים נוספים. הגולשת מעיין דוידוביץ' התחרתה באליפות העולם בעומאן כשעל המפרש של הגלשן שלה לא הופיע הדגל הישראלי, שגם הוסר משמה באתר התחרות. בנוסף, בעיות בקבלת הויזות לתחרות גרמו לכך ששחר צוברי ונמרוד משיח נשארו בבית.

   

  הסיפור חזר על עצמו עוד לפני כן, כאשר מישה זילברמן השתתף באליפות העולם בבדמינטון באינדונזיה. הישראלי הגיע למדינה רק סמוך לתחרות אחרי שהצליח להיכנס אליה מבלי שאושר לו להתאמן ומבלי שהדגל הישראלי הונף במקום.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים