שתף קטע נבחר

עדנה ארבל: "ההתקפות על בית המשפט החלו מנבחרי ציבור"

שופטת בית המשפט העליון לשעבר טוענת כי כתובת הגרפיטי על קיר בית המשפט העליון מהווה חציית קו אדום. "החברה הפכה אלימה, חייבים לעשות הכול כדי למנוע פגיעה בשופט או כל בעל תפקיד ציבורי"

"אני לא רוצה לתת ציונים למערכת הפוליטית, אבל ברור שהמתקפות על בית המשפט החלו דווקא מכיוון נבחרי ציבור". כך אומרת הבוקר (ה') לאולפן ynet שופטת בית המשפט העליון לשעבר עדנה ארבל, בהתייחסה לכתובת שרוססה על קירות בית המשפט העליון אתמול. "יש תחושה שקווים אדומים נחצו", היא אומרת.

 

 

בכתובת שרוססה באדום נכתב כי "אסור להרוס בית כנסת, רוצים מדינה יהודית", וזאת ככל הנראה בהמשך להחלטת בג"ץ על הריסת בית כנסת בגבעת זאב, שעל פי הנטען נבנה על אדמה של פלסטיני. אתמול החליט בג"ץ לתת ארכה של שבועיים לפני ביצוע צו ההריסה למקום. "זה ונדליזם, מעשה שלא ייעשה", אומרת ארבל. "האמירות של נבחרי הציבור נגד מערכת המשפט מזעזעות וצריך לעשות הכול כדי להפסיק את ההתלהמות כלפי מערכת המשפט וגם נגד מערכות אחרות. מותר להעביר ביקורת אבל יש דרך מכובדת, אבל כתובות נאצה ואמירות שצריכים להרים D-9 על בית המשפט או איום על שופט ספציפי, זה הכי מטריד אותי כי זו התערבות בוטה במערכת המשפט".

הכתובת על קיר בית המשפט העליון (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
הכתובת על קיר בית המשפט העליון(צילום: דוברות המשטרה)
 

ארבל הביעה דאגה מהמתרחש, במיוחד נוכח העובדה שמציינים כעת 20 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. "גם לרצח רבין קדמו דברי הסתה וכולם היו שווי נפש עד שזה קרה. אסור להיות שאננים, אני מקווה שהלקח נלמד, אבל צריך לעשות את הכול כדי למנוע מעשה נגד שופט, או כל בעל תפקיד ציבורי שעושה את תפקידו. הכי חשוב זו עצמאות בית המשפט. אם גורמי רשות אחת

 ורשות אחרת לא יוכלו להידבר ולכבד אחד את השני, אז לאן אנחנו הולכים? אני לא רוצה להיכנס לנבכי נפשם של האנשים שיוצאים נגד בית המשפט, זה בא ממקום של כאב אני מניחה לחלקם, בוודאי כשעולה נושא כמו בתי כנסת, שזה מקום קדוש ויקר ותמיד הייתה התייחסות מאוד זהירה לדברים האלה, אבל בית המשפט עושה את עבודתו ופועל לפי החוק. צריך לקבל את החלטתו גם אם זה לא תמיד נעים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר אבי חי ניצן דרור
ארבל. מאמינה בשיח
צילום: עפר מאיר אבי חי ניצן דרור
מומלצים