שתף קטע נבחר

תיעוד הפיגוע: מוציאה תעודת זהות ואז שולפת סכין ודוקרת

מחבלת הגיעה לשער הכניסה לביתר עילית, שם נתקלה במאבטח. היא הוציאה תעודת זהות לבדיקה, ואז שלפה סכין, דקרה אותו ונורתה. המאבטח, גיבור היום שחוגג יום הולדת, נפצע קל. מצלמת אבטחה תיעדה הכול

  

 

בקור רוח, ללא סימנים של מתח או לחץ: הציגה תעודת זהות ודקרה את המאבטח. מצלמת אבטחה בכניסה לביתר עילית תיעדה את פיגוע הדקירה שביצעה היום (א') מחבלת פלסטינית שהגיעה לבדיקה. המאבטח נפצע קל והצליח לירות במחבלת - חלווה סלים דרוויש חמאמרה מהכפר חוסאן - שנפצעה באורח בינוני. הוא פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים. המאבטח ישי קרייטנברגר שפעל בקור רוח והוא ללא ספק גיבור היום - חוגג את יום הולדתו ה-33.  

 

 

 (צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית) (צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית)
(צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית)

 (צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית) (צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית)
(צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית)

 (צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית) (צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית)
(צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית)

המחבלת נורתה  (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
המחבלת נורתה (צילום: מדברים תקשורת)
 

נפצעה בינוני (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
נפצעה בינוני(צילום: מדברים תקשורת)

גיבור היום, המאבטח שנדקר וירה במחבלת (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
גיבור היום, המאבטח שנדקר וירה במחבלת(צילום: רועי ינובסקי)

קרייטנברגר סיפר: "עמדתי בעמדת האבטחה בכניסה לביתר עלית. זיהיתי את המפגעת ממרחק, היא הלכה לכיווני מהכיכר בכניסה לעיר. היו סימנים מחשידים והיא הסתכלה לצדדים. היא הציגה לי תעודת זהות פלסטינית ודיברה רק ערבית. אמרתי לה שאין לה אישור להיכנס.ותוך כדי שדיברתי איתה היא הכניסה יד לתיק. שאלתי אותה מה יש לה בתיק ואז היא הוציאה את הסכין והצליחה לדקור אותי קצת. תפסתי מרחק ממנה, שלפתי את הנשק והצלחתי לנטרל אותה .בדיוק היום אני בן 33 ויכול להגיד שקיבלתי את החיים שלי במתנה, אני אתחיל עכשיו ספירה מחדש של החייים".

 

בביתר עילית עובדים מדי יום מאות רבות של פלסטינים, והיישוב החרדי, מהגדולים בגדה,

ידוע כמקום של דו-קיום הצמוד לכפר חוסאן בעיקר על בסיס עסקי ומסחרי. בהתייעצות בין ראש העיר מאיר רובינשטיין למח"ט הגזרה, הוחלט להוציא מיד את כל הפועלים הפלסטינים מהעיר ולהפסיק את עבודתם עד להודעה חדשה.

 

היה זה הפיגוע השני היום: מוקדם יותר דרס מחבל ישראלים בצומת תפוח בשומרון. מצבם של שני צעירים הוגדר קשה, צעיר נוסף במצב בינוני-קשה ושלושה נוספים במצב קל, בהם צעירה בהריון. הם טופלו בזירה ופונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

 

המחבל, סולימאן שאהין בן 22 תושב רמאללה, נסע במהירות לעבר קבוצת הישראלים שעמדו בטרמפיאדה בצומת תפוח לכיוון חווארה ודרס אותם. שני לוחמי מג"ב, שמוצבים במקום כחלק מכוח קבוע בצומת, ירו לעבר המחבל שהתנגש בבטונדה וחיסלו אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית
רגע הדקירה, מתוך הסרטון
צילום: מחלקת ביטחון ביתר עילית
מומלצים