שתף קטע נבחר

עיריית הרצליה תשחרר 2,000 יח"ד בגליל ים

כל הדירות שייבנו ישווקו במסגרת מכרזי מחיר למשתכן במקום חתימה על הסכם גג; באוצר נענו לבקשת ראש העיר לשווק רבע מהדירות לבני הרצליה

עיריית הרצליה ומשרד האוצר הסכימו על שיווק של כ-2,000 יחידות דיור בגליל ים במקום הסכם הגג עם העיר. בנוסף, התחייבה עיריית הרצליה לקדם את בנייתן של כ-1,000 יחידות דיור נוספות בכמה אזורים בעיר.

 

 

בשבוע שעבר זימן שר האוצר משה כחלון את ראש עיריית הרצליה משה פדלון והציב לו אולטימטום לקבל את ההסכם, אך יחד עם זאת נענה לבקשתו ולפיה 500 יחידות דיור מתוך כלל יחידות הדיור בגליל ים ישווקו לבני המקום גם כן במסגרת מחיר למשתכן.

 

בתקופתו של יאיר לפיד כשר האוצר הוחלט, כי קרקעות גליל ים ישווקו כמתחם אשר חלק גדול ממנו מיועד להשכרה, אך במקום זאת הוחלט לצרף את המתחם למסגרת של שיווקי מחיר למשתכן.

 

עד כה המתחם היה תקוע היות ובעירייה טענו כי בתחילת הדרך גיבו ברשות מקרקעי ישראל את התוכנית להקמת פארק גדול בשטח התוכנית ואילו בהמשך תיקצוב הפארק והפיתוח סביבו נותרו בלתי פתורים ולאור זאת איימו בעירייה שלא לאפשר היתרים למתחם עד לפיתרון שיאפשר את הקמת הפארק. לפי העירייה, הפתרון שהוחלט עליו בשלב זה הוא כי עלויות הפיתוח יושתו על היזמים שירכשו את הקרקעות במקום.

 

יחידות אלו מתווספות ל-273 הדירות הנבנות בימים אלו בגליל ים במתחם הכוכבים במחיר מסובסד ומופחת, מתוכן כ- 70 מיועדות לבני הרצליה. מדובר בחמישה מבנים בני 9 קומות, הכוללים 273 יחידות דיור והן מיועדות להשכרה עד לתקופה של 20 שנה.

 

ראש העירייה משה פדלון הביע את הערכתו על החלטתו האמיצה של שר האוצר וציין כי "זו בשורה מהפכנית לצעירים בכלל ולצעירי הרצליה בפרט וצעד משמעותי עבור דור העתיד של מדינת ישראל. אני מודה לשר האוצר ושמח שהתעקשות העירייה לשווק את הקרקע במחירים בני-השגה ובשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל - אכן נשאה לבסוף פרי".

 

הוא הוסיף כי "בימים אלו פועלת עיריית הרצליה לקידום 5 תוכניות נוספות לדיור בר השגה בעיר, במחירים מופחתים משמעותית, על מנת לאפשר לבני הרצליה להישאר בה - הנחיתי את מהנדס העיר והחברה הכלכלית לצאת לדרך עם בנייתן של מעל ל-465 יחידות דיור, בקרקעות עירוניות במקומות שונים ברחבי העיר, שיהיו מיועדות לבני המקום".

 

בסך הכול ייבנו בעיר כ-1,000 יחידות דיור חדשות במחירים מופחתים לבני המקום ועיריית הרצליה נערכת לאשר בהקדם את התוכניות, במטרה לצאת לבנייה בזמן הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
קיבוץ גליל ים ליד הרצליה
צילום: עמית שעל
מומלצים