שתף קטע נבחר

משלחת השחמט לאליפות אירופה תקועה בארץ: "רגב עסוקה בגימיקים"

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) פנה לשרת הספורט ודרש את התערבותה כדי לאפשר למשלחת הישראלית לצאת לאליפות אירופה. פורר טען כי עיכוב בתשלומים של המשרד מונע מהאיגוד להוציא את המשלחת. ליברמן תקף את רגב: "אי אפשר לרכוב על כותרות צעקניות"

המאבק על השחמט: ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) פנה בשאילתא דחופה לשרת הספורט מירי רגב ודרש את התערבותה הדחופה כדי לאפשר למשלחת הישראלית לצאת ולהשתתף באליפות אירופה בשחמט בשבוע הבא באיסלנד.

 

בפנייתו לשרת הספורט כתב ח"כ פורר כי היציאה נמנעת בגלל עיכוב בתשלומים של משרד הספורט ואי העברת תמיכות לשנת 2015. פורר מציין במכתבו כי לאור בעיות אלה, איגוד השחמט הישראלי לא יכול להוציא משלחת לתחרות אף שהאיגוד אירח כאן את אליפות אירופה בתחילת השנה על חשבונו ועדיין לא קיבל את הכספים המגיעים לו ממשרד הספורט.

איפה התקציב למשלחת? מירי רגב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
איפה התקציב למשלחת? מירי רגב(צילום: אורן אהרוני)

עוד מציין פורר כי המשרד אפילו לא העביר מקדמה ומוביל למצב שבו הנבחרת הישראלית, שנחשבת לאחת מעשר הנבחרות הטובות בעולם, לא תיקח חלק באירוע חשוב זה בגלל אי-העברת 250 אלף שקלים לאיגוד.

 

"זה מצב אבסורדי שמוביל להצגתה של ישראל באור מגוחך בעולם דווקא בתקופה שבה אנחנו נאבקים בתופעת החרם ואף מקצים לנושא מיליוני שקלים", אמר פורר. "התנהגות משרד הספורט מובילה למצב שבו אין צורך בחרם על ישראל כי בפועל ממשלת ישראל מחרימה את עצמה מאירועים בינלאומיים. האם שרת הספורט משלימה עם מצב זה? ואם לא, האם בכוונתה לתקצב את המשלחת?".

 

גם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס לעניין ותקף את רגב: "בזמן שהשרה רגב עסוקה ברדיפה אחרי גימיקים מזדמנים, היא מזניחה ענף ספורט חשוב שבו יש לישראל הצלחות. רגב פוגעת גם בשחקנים וגם בדימוי ישראל כמדינה בעלת הישגים בענף נחשב כמו השחמט. נכון שעל גבי הפרש או הצריח אי-אפשר לרכוב לכותרות צעקניות, אך חובתה של שרת הספורט לטפל בעניין", אמר ליברמן.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ עודד פורר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים