שתף קטע נבחר

מאבטחים גוננו על גילה גמליאל ליד זירת פיגוע בחברון

השרה באה לעשות את השבת עם משפחתה בעיר האבות, ושהתה כ-20 מטרים מירי בצעירים יהודים. היא הוכנסה למקום מוגן. "לא ירתיעו אותנו, נהיה כאן תמיד", אמרה

השרה נכחה ממש ליד זירת פיגוע - ומאבטחים גוננו עליה: הותר לפרסום כי ביום שישי האחרון שהתה השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, בסמוך לתקרית מול מערת המכפלה שבה נפצעו שני מתפללים יהודים מירי מחבלים. נער בן 16 נפצע באורח בינוני וצעיר בן 18 נפצע באורח קל.

 

גמליאל עשתה את השבת ביחד עם משפחתה ביישוב היהודי בחברון. הפיגוע תפס אותם לפני כניסת שבת, בדרכם להתפלל באולם יצחק במערת המכפלה. המתפללים נורו במרחק של כ-20 מטרים מהשרה ופמלייתה. המאבטחים והחיילים שליוו את השרה מיהרו לגונן עליה ומילטו אותה למתחם המערה שם הוכנסה למקום מוגן ירי.

גילה גמליאל ליד מערת המכפלה, בימים אחרים ()
גילה גמליאל ליד מערת המכפלה, בימים אחרים

השרה גמליאל בחברון. "מרגש, במיוחד השנה" ()
השרה גמליאל בחברון. "מרגש, במיוחד השנה"

מאוחר יותר התברר שהיריות נורו מכיוון שכונת אבו סנינה בחברון, הממוקמת מעל מערת המכפלה. לאחר התקרית אמרה השרה גמליאל כי "אירוע הירי המחיש לי היטב את מה שעוברים התושבים היהודים של חברון וקריית ארבע מדי יום". עם זאת הוסיפה השרה כי הפיגוע לא ימנע ממנה להגיע ולציין את שבת פרשת "חיי שרה" עם משפחתה במקום גם בשנה הבאה.

 

"היה מרגש במיוחד להגיע השנה למערת המכפלה כשחברון, עיר אבותינו ואימותינו הנצחית,

 הפכה למוקד פיגועי טרור שכל מטרתם אחת – להפריד בין העם היהודי ובין זכותו ההיסטורית על המקומות הקדושים. פיגועים אלו לא ירתיעו את עם הנצח ונוכחותנו כאן היא לתמיד".

 

בתום ישיבת הממשלה אתמול פנתה גמליאל לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון וסיפרה לו על ההתרחשות ביום שישי. השרה שיבחה את היערכות כוחות הביטחון ותגובתם המהירה לירי ועמידתם במשימה הקשה בהגנה על תושבי המקום. יחד עם זאת ציינה השרה כי "לא יעלה הדעת שפעם בשנה כשמותרת הכניסה לאולם יצחק במהלך פרשת 'חיי שרה', תפגע הזכות המוקנית לחופש פולחן דתי על-ידי טרוריסטים ומחבלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים