שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

חמאס למשפחות אורון וגולדין: "פעלו כמו משפחת שליט"

בהודעה מיוחדת שהוציא ארגון הטרור לאחרונה הבהיר כי ממשלת ישראל אינה מוכנה להגיע להסכמות איתו ודרש מהן להפעיל לחץ "כדי לאלץ את הממשלה" להסכים לעסקת חילופי שבויים

 

 

עיתון אל-חיאת' הערבי מפרסם היום מסר של ארגון חמאס למשפחות החיילים שגופותיהם שבויות בעזה. לדברי החמאס, הצעותיה של ממשלת ישראל אינן מקובלות על הארגון "ולכן הבנים שלכם לא ישוחררו".

 

בפנייה ישירה אל המשפחות, מבהירים בחמאס למשפחות מה עליהן לעשות אם ברצונן לראות שוב את גופות יקיריהם. "מה שאתם נדרשים לעשות הוא להפעיל לחץ נגד הממשלה שלכם ולאלץ אותה להתחיל לסגור עסקה והבנות לגבי חילופי אסירים בין חמאס וישראל".

 

כדי להמריץ את המשפחות הוא אומר להם "תנהגו כמו משפחת שליט שהצליחה לפתח קמפיין ארצי חזק בישראל ובכך אילצו את ממשלת ישראל לסכם את המו"מ".

 

דובר הדרג הצבאי של חמאס, אבו עוביידה, התייחס ישירות אל אורון, ואמר כי "החייל שאול אורון הוא אסיר אצל גדודי עז א-דין אל-קסאם" ואף הקריא את מספרו האישי של החייל.

 

זהבה שאול, אמו של סמ"ר אורון שאול, אמרה ל"הערב ב-7" כי לפי ידיעתה "אין משא ומתן. הלוואי והיה, אם היה הייתי יודעת שאנחנו בדרך. אין אין אור בקצה המנהרה, אין עם מי לדבר. חמאס הוא שקובע את הכללים ואנחנו רוקדים לפי החליל שלו. זוהי בושה וכלימה למדינה. שלחנו חייל, מצטיין נשיא, להילחם לא רק בשבילי ובשביל המשפחה שלי, אלא בשביל כל בית ישראל, כולל ביתו של ראש הממשלה ושר הביטחון. הדבר הראשון שהיו צריכים לעשות זה לדאוג להחזיר אותו".

 

שמחה גולדין, אביו של סג"מ הדר גולדין, סירב להגיב, אך אמר כי לא ידוע לו על משא ומתן כלשהו בין ישראל וחמאס.

 

נותרו מאחור

 

כזכור, גופותיהם של אורון שאול ושל הדר גולדין נמצאות בידי החמאס מאז מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. במהלך המבצע, הכריזה הרבנות הראשית על השניים כחללים שמקום קבורתם לא נודע. המשפחות בחרו אז לקבל את ההכרעה למען המשך המבצע.

 

שתי המשפחות הביעו ביקורת קשה על מדיניות ממשלת ישראל שלא פעלה מספיק על מנת להשיב את בניהן, כשבשבוע שעבר אחותו של גולדין, איילת, תקפה את החלטת הממשלה להשיב גופות מחבלים למשפחותיהן. גולדין אמרה כי היא "מצפה מממשלת ישראל לדבוק בהחלטתה מלפני כשבועיים לא להחזיר מחבלים לחיק משפחותיהם, בזמן שהדר ואורון נמצאים בשבי".

 

גם אבירם שאול, אחיו של אורון, תקף את הממשלה ואמר כי "זה כואב מאוד, זה דבר שהוא מאוד מאכזב, מאוד פוגע. מבחינתנו לא ככה צריך להתנהל, מבחינתנו לא ככה צריך להתנהג למשפחות. אני חושב שזה לא לעניין".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד