שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קנזס: עונש מוות לרוצח בקהילה היהודית
  בית המשפט בארה"ב קבע כי פרייז'ר קרוס יוצא להורג בזריקת רעל, לאחר שהורשע ברצח שלושה בני אדם במרכזים יהודיים בעודו צועק "הייל היטלר". בתגובה לגזר הדין - הצדיע במועל יד

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  בית המשפט בארה"ב גזר עונש מוות על פרייז'ר גלן מילר קרוס ש רצח שלושה בני אדם בשני מרכזים יהודיים בפרברי קנזס סיטי לפני כשנה וחצי. לאחר דברי השופט הצדיע הרוצח במועל יד והוצא בכוח מהאולם.

   

  "יום אחד נשמתי תעלה מהקבר ואתם תדעו שצדקתי. אני אדם מאושר", אמר קרוס בצאתו מבית המשפט. במהלך הדיון טען שוב כי רצה להרוג יהודים בשל אמונתו שהם שולטים בתקשורת, במוסדות הפיננסיים ובממשל.

   

  סב ונכדו בן 14 נרצחו ()
  סב ונכדו בן 14 נרצחו

  מעצרו של קרוס ()
  מעצרו של קרוס

   

  הרוצח בראיון עבר    ( )

  הרוצח בראיון עבר    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קרוס, שהשתייך ל"קו קלוקס קלאן" ודגל באנטישמיות ובעליונות האדם הלבן, הגיע באפריל 2014 לשני אתרים של הקהילה היהודית באוברלנד פארק שבפרברי קנזס סיטי ופתח בירי. וויליאם קורפורון בן 69 ונכדו בן 14 נרצחו במרכז קהילתי מקומי, ואישה בת 53 נורתה בבית אבות סמוך. שלושתם לא היו יהודים. במסע הקטל נורו יריות לעבר שלושה בני אדם נוספים, אולם הם לא נפצעו.

   

  כלי התקשורת בארצות הברית דיווחו כי קרוס צעק "הייל היטלר" בעת שירה. רב הקהילה המקומית בקנזס סיטי, הרברט מנדל, סיפר לרשת CNN כי היורה "שאל אם מדובר ביהודים" לפני שפתח באש.

   

  במהלך משפטו טען קרוס: "לא התכוותי להרוג נוצרים, על זה אני מצטער", ובאותה נשימה האשים את קורבנותיו בהתרועעות עם יהודים. בני משפחות הנרצחים נשאו דברים לפני מתן גזר הדין, והשיבו לו. "אני פה כדי לוודא שהרוע הזה יושתק לתמיד", אמרה אלמנתו של קורפורון.

   

  לפני כחודש וחצי הרשיע אותו חבר המושבעים בשלושה מקרי רצח ושלושה ניסיונות לרצח, והמליץ לגזור עליו עונש מוות. כעת אושר גזר הדין על ידי השופט, שקבע כי הוא יוצא להורג בזריקת רעל. קנזס החזירה את עונש המוות ב-1994, אך איש לא הוצא להורג במדינה מאז 1965.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים