שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  200 עובדי מכבידנט הפגינו: "עני רופא"
  סכסוך העבודה ברשת מרפאות השיניים של קופת חולים מכבי מחריף: הבוקר הפגינו מאות מעובדי החברה מול המשרדים בתל אביב ואף ניסו לחסום רחוב. יו"ר הוועד: "לא ננוח עד שיתקבלו התנאים שהצבנו"

  החרפה בסכסוך העבודה במכבידנט - רשת מרפאות השיניים של קופת חולים מכבי: כ-200 עובדים של הרשת, בהם רופאים, שינניות, סייעות ועבדי מזכירות, הפגינו היום מחוץ למשרדי ההנהלה בתל אביב. העובדים פתחו בשביתה ביום שישי האחרון, במסגתה הושבתו מרפאות הרשת. הם הניפו שלטים שעליהם נכתב: "עובדי מכבידנט עובדים, לא עבדים", "עני סייעת, עני פקידה, עני שיננית ועני רופא". בהמשך גם ניסו לחסום את רחוב קויפמן בדרום תל אביב.

   

  כתבות נוספות בנושא בערוץ קריירה :

    

  צילום : מוטי קמחי

  צילום : מוטי קמחי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  יו"ר הוועד, לימור הראל פייגנבוים, מסרה כי "מן הראוי שכלל העובדים יקבלו שכר בסיס. לא ננוח ולא נשקוט עד שיתקבלו התנאים שהצבנו. "אנחנו רוצים לשמור על העובדים, לתת להם שכר שישקף את הנאמנות והלויאליות למכבידנט. שלא ירגישו מאוימים ממנהלים שאומרים להם 'אני לא סופר אף אחד מכם, מי ששובת, יקבל על עצמו את ההשלכות', אנו לא נסבול בריונות ואיומים.

   

  לירז אזולאי, נציגת שירות שהגיעה להפגנה: "יש ימים שאני לא יכולה לשלוח את הילדים שלי עם כריך לבית הספר, אנו מבקשים מההנהלה לשבת למשא ומתן ללא תנאים מקדימים. לא יכול להיות שניתן את הנשמה למקום העבודה ובתמורה לא נסגור את החודש".


   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  ועד עובדי החברה הכריז על סכסוך עבודה לאחרונה, בעקבות קיפאון במו”מ על הסכם קיבוצי מול ההנהלה. הרשת מחזיקה ב-51 מרפאות ומעסיקה כ-2,000 עובדים - 869 רופאי שיניים, 104 סייעים אורתודנטיים, 285 שיננויות, 999 סייעות, 50 מנהלים אדמיניסטרטיבים ו-50 מנהלים רפואיים.

   

  השביתה כוללת כוללת את כלל המרפאות, חדרי הניתוחים ומוקדי החירום. בהסתדרות הלאומית ובוועד העובדים טוענים כי הנהלת החברה נוקטת בצעדים חד צדדיים בניסיון לשבור את השביתה. עוד טוענים כי ההנהלה מסרבת לדרישותיהם, בהן שכר בסיס לכל העובדים, שמקבלים כיום שכר פר טיפול. בהנהלה מכחישים את הטענות הללו ואומרים כי העובדים הם שפוצצו את המו"מ לאחר שסירבו לכל הצעותיהם.

   

  מהנהלת החברה נמסר כי "למעלה ממחצית מרפאות מכבידנט עובדות ומעניקות שירות מלא, חלקי או שרותי עזרה ראשונה. את המרפאות מפעילים מנהלים ועובדים רבים במכבידנט שהחליטו מיוזמתם שלא לקחת חלק בשביתה עליה הכריזה ההסתדרות הלאומית.

   

  "מכבידנט קוראת להסתדרות הלאומית להכריז על סיום השביתה לאלתר ולחדש את המשא ומתן עם הנהלת מכבידנט ללא תנאים מוקדמים. בחירת הוועד וההסתדרות הלאומית להמשיך במאבק כוחני הינה לכל הדעות מיותרת, בפרט לאור העובדה כי ההסתדרות בחרה להתעלם מהצעות כלכליות מרחיקות לכת שהעבירה לה מכבידנט, בדבר שיפור שכרם ותנאי עבודתם של כלל העובדים, וסירבה לדון בהן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים