שתף קטע נבחר

מסמכי אבחון סודיים של מפגרים נמצאו ברחוב

בבניין ברחוב חורי בחיפה נזרקו ארגזי ארכיון של האגף לטיפול באדם המפגר במשרד הרווחה. המסמכים כללו שמות, כתובות, בני משפחה ופירוט האבחון

 

חומר סודי לעיני כול, היום בחיפה (צילום: דודי מוסרי) (צילום: דודי מוסרי)
חומר סודי לעיני כול, היום בחיפה(צילום: דודי מוסרי)
עוברי אורח בחיפה הזדעזעו היום (ד') לגלות מסמכי אבחון של האגף לטיפול באדם המפגר במשרד הרווחה מתגלגלים ברחוב. המסמכים, שככל הנראה נזרקו ממה שהיה פעם הסניף החיפאי של האגף, כוללים שמות מלאים של המאובחנים ובני משפחתם, כתובות, פירוט האבחונים ותוצאותיהם.

 

מדובר אמנם במסמכים ישנים, חלקם בני 14 שנה, אולם הם עדיין מסווגים ועל חלקם אף מתנוססת המלה "סודי".


 (צילום: דודי מוסרי) (צילום: דודי מוסרי)
(צילום: דודי מוסרי)


 (צילום: דודי מוסרי) (צילום: דודי מוסרי)
(צילום: דודי מוסרי)

 (צילום: דודי מוסרי) (צילום: דודי מוסרי)
(צילום: דודי מוסרי)
 

אחד מהאנשים שהבחינו במסמכים, סמוך לבניין ברחוב חורי 19 (משרדי האגף לאבחון היו ברחוב חורי 20), הוא דודי מוסרי, תושב הגליל המערבי. "הבחנתי בקרשים ורהיטים בערימה של פסולת בסמוך לבניין", סיפר. "כשניגשתי ראיתי שיש במקום ערימה של ארגזים ומסמכים. עלעלתי בהם והייתי המום. זה מסמכים של בריאות הנפש, של אנשים עם בעיות ומוגבלויות שמתגלגלים ככה ברחוב וכל אחד יכול לעיין בהם.

הייתה שם כמות גדולה של מסמכים בכמה ארגזים".

 

במקום נמצאים שני ארגזים לפחות, מלאים במסמכים. באחד מהם אובחנה נערה מהאזור "מפגרת בשכלה, ברמת פיגור שכלי בינוני, על רקע ניורואורגני ואילמות חירשות מלידה", ובהמשך המלצות לטיפול. מסמכים אחרים כוללים הערכה פסיכו-סוציאלית של הנערה ועוד.

 

ממשרד הרווחה נמסר כי מיד עם הדיווח נאסף החומר: "אנו מודים לכם שהבאתם זאת לתשומת לבנו. המשרד יבחן את המסמכים, ואם מדובר בחומר חסוי תוגש תלונה במשטרה. המרכז הופעל על ידי הקרן למפעלי שיקום, והמשרד יערוך בירור עם הקרן בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי מוסרי
הארגזים שנמצאו ברחוב חורי בחיפה
צילום: דודי מוסרי
מומלצים