שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  כך תהיו זוג נפלא: הקורס למניעת גירושים
  עם יותר מ-50% גירושים במחצית הראשונה של 2015 נמצאת כוויית בבעיה קשה. אבל בפרלמנט מתייחסים ברצינות לנושא ומציעים לזוגות המאורסים לעבור קורס הכשרה למען הצלחת הקשר ולבדוק מראש את עברם הפלילי
  רק בשבוע שעבר דיווחנו לכם על מכת הגירושים בסעודיה, והיום (יום ה') אנחנו מספרים לכם שבכוויית סובלים מבעיה דומה עם 52 אחוזי גירושים בחצי השנה האחרונה - כך לפי דיווח העיתון המקומי "אל-קבס". לפי נתוני משרד המשפטים הכווייתי, בחצי השנה האחרונה היו במדינה 7,138 רישומים לנישואים ו-3,751 רישומים של גירושים.

   

  עוד חדשות מעניינות בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  בפרלמנט הכווייתי מתייחסים לנושא ברצינות, והשבוע התכנסה הוועדה לענייני האישה והמשפחה ואישרה הצעה שתחייב זוגות שעומדים להתחתן לעבור קורס הכשרה בן שבועיים לפחות שאותו יעבירו מומחים לענייני משפחה. הוועדה גם אישרה הצעה שקובעת שבני זוג שהתארסו חייבים להגיש גיליון עבירות פליליות לידי הגורם ההלכתי שאחראי על ניסוח חוזי הנישואים והגירושים. המטרה: לגלות מראש לבני הזוג אם אחד מהם הוא עבריין שהורשע בפלילים.

   

  "ילמדו בקורס את היסודות הנכונים של קשר הנישואים" ()
  "ילמדו בקורס את היסודות הנכונים של קשר הנישואים"

  מאז שנת 2008 מחייב החוק בכוויית בני זוג לעבור בדיקות רפואיות לפני הנישואים כדי לאתר מומים או מחלות קשות. אף שזוגות רבים גילו היענות ופנו להיבדק, לא ברור איזו השפעה הייתה לבדיקות אלה על שיעור הגירושים או על שיעור הזוגות שמבטלים את הנישואים שלהם. בכל מקרה, כאמור, שיעור הגירושים, גבוה מאוד.

   

  "הקורס ילמד את בני הזוג את היסודות הנכונים של קשר הנישואים, את הדרכים לגרום להם להצליח ואת הסיבות לכישלון הנישואים תוך דיון בסיבות לעלייה בשיעור הגירושים ותחומי האחריות של כל אחד מבני הזוג", סיפר לתקשורת מוחמד טנא, אחד מראשי הוועדה הפרלמנטרית שהגישה השבוע את המלצותיה בנושא.

   

  "קורס ההכשרה הוא בבחינת הפתרון לבעיות רבות משום שיש בני זוג שמופתעים מדברים שצצים אחרי הנישואים", אמר חבר הפרלמנט נביל אל-פדל לעיתון הכוויתי "א-ראי". "זכותו של האפוטרופוס (האב) לבקש לראות את הגיליון הפלילי של מי שמציע אירוסים לבתו אם יש רצון משני הצדדים, בייחוד כשיש נשים שמגלות אחרי הנישואים שהבעלים שלהן הסתבכו בבעיות רבות".

   

  "ההשתתפות בקורס הכשרה לבני הזוג היא לטובת המשכיות הנישואים שלהם וההרמוניה ביניהם. הקורס יפחית את מקרי הגירושים הפושים בייחוד שחלק מהצעירים לא מכירים את הזכויות והחובות שכרוכות בנישואים", אמר חבר הפרלמנט עבדאללה אל-מעיוף.  

   

  סלימאן א-חדארי, יועץ לבריאות הנפש, סיפר לרשת אל-ערבייה שמשרד המשפט הכווייתי מחייב את בני זוג לערוך מפגש פיוס לפני גירושיהם, אבל לטענתו מדובר בצעד שקורה מאוחר מדי "משום שהם כבר בשלב שבו הבעיות הלכו והידרדרו". לדבריו, קורס הכשרה טרום נישואים והגשת תעודות יושר לרשויות עשויים לסייע במניעת גירושים של בני זוג. 

   

  חשוב לציין כי ההמלצות של הוועדה הפרלמנטרית בכוויית אינן חוקים ולכן לא ברור כיצד יאכפו הרשויות אותן על רקע הבעיה הקשה של שיעורי גירושים הולכים ועולים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים