שתף קטע נבחר

כבל מציע: חברי הכנסת לא יקבעו את שכרם

בפנייה לאלדשטיין התייחס יו"ר ועדת הכלכלה לסערה שהתחוללה בעקבות האישור להעלות את שכרם של חברי הכנסת: "אין סיבה שנעסוק בכך"

יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), דורש להוציא מידי חברי הכנסת את האפשרות לקבוע את גובה שכרם. על רקע המהומה הפוליטית והציבורית שנוצרה השבוע בעקבות ההחלטה של חברי ועדת הכנסת לאשר העלאה בשכרם, שיגר היום (ה') כבל מכתב ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שבו הוא דורש מהיו"ר לפעול בקרב כל ראשי הסיעות בכנסת - ולמנוע בעתיד מחברי כנסת לעסוק בשכרם עצמם.

 

במכתב ציין כבל: "מעולם לא הייתי מטהרני וצדקני הבית, ואין לי שום כוונה להשתנות בעניין זה, אך הגיעו מים עד נפש. תהליך קביעת שכרינו על ידינו פוגע בתדמית בית המחוקקים ובתדמית חברי הכנסת יותר מכל נושא אחר. שום מסע יחסי ציבור, מושקע ככל שיהיה, לא יכול לרפות את הנגע ושום אמירה פומפוזית לא יכולה לבלום את הקרע ההולך ומעמיק בינינו ובין הציבור".

 

כבל אמר לאחר ההחלטה של ועדת הכנסת כי "אנחנו עובדים קשה כל הזמן, מתאמצים לייצר דימוי טוב לחברי הכנסת, ובאה החלטה כזו ומחרבת הכול ברגע אחד. זה פשוט לא הגיוני, ולכן אסור לנו לגעת

 בשכר של עצמנו. אין סיבה שנעסוק בכך".

 

במכתב לאלדשטיין הוסיף כבל: "רוב חברי הכנסת מכל סיעות הבת הם שליחי ציבור ישרי דרך ונאמנים לשולחיהם ולעבודתם, אולם כל זה מתרסק אל מול הדימוי הנמוך המיוחס לנו של 'אוכלי חינם', שעסוקים רק בלהאביס את עצמם. זה לא מגיע לנו, זה לא מגיע לרובנו. בהזדמנות זו אולי מגיעה העת גם להקיא מתוכנו את אלה המבאישים את ריחנו ובכך לא רק שפוגעים בכולנו, אלא גם פעם אחר פעם מחלישים את בית המחוקקים וסודרים את הרקמה העדינה של הדמוקרטיה הישראלית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים