שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מרד חיילים ברשת: סרבו פקודה להרוס את בית הכנסת בגבעת זאב
  עמוד פייסבוק ובו תמונותיהם של חיילים, לכאורה, דורש לא להרוס את המקום כפי שהוסכם בבג"ץ. בין היתר מזהים עצמם המציגים כאנשי מג"ב, מודיעין שדה, גולני וכפיר. על פי ההסכמות, המקום ייהרס תוך 48 שעות

  "גם אני לא הורס בית כנסת", כך נקרא עמוד פייסבוק שנפתח בימים האחרונים במחאה על החלטת בג"ץ להרוס את בית הכנסת בגבעת זאב. העמוד כבר צבר כ-1,100 לייקים, והוא מציג תמונות של חיילים, לכאורה, שמודיעים כי יסרבו פקודה אם ייקראו להרוס את המקום. יש לציין כי אף אחד מהחיילים לא צולם בפנים חשופות או זיהוי כלשהו, מלבד מדי הצבא.

      

  בשבוע אמר שר הביטחון משה יעלון כי מקימי בית הכנסת הם "בריונים שבנו את המבנה על קרקע פרטית של פלסטיני והוסיפו לו צימר כדי לעשות גם כסף. את בית הכנסת היו צריכים להרוס מזמן".

   

  לאנשי בית הכנסת יש עוד 48 שעות להרוס אותו, כפי שסוכם, אולם המחאה ברשת מתרחבת. כך, למשל, נכתב בעמוד הפייסבוק: "מג"ב לא הורסים בית כנסת"; "גם שריון לא הורסים בית כנסת"; "גולני וצה"ל לא הורסים בית כנסת! מסגדים וכנסיות לא הורסים ובית כנסת כן? השתגעתם?"; "גם גדוד 46 לא הורס בית כנסת" ו-"בחיים לא נהיה שותפים בהרס של בית כנסת".

   

  בין החיילים שהצטרפו, לכאורה, למחאה ניתן למצוא לוחמים מגולני, כפיר, חטיבת השריון 401, יחידות מג"ב, מודיעין שדה
  והרבנות הצבאית. בעבר, כאשר נתפסו לוחמים במג"ב שהעלו לרשת תכנים או אמירות לא ראויות הם הודחו מיחידותיהם.

   

  המחאה התגברה היום, דווקא בזמן שהתגבש פתרון בממשלה לגבי בניית בית כנסת חלופי בקרבת מקום. יש לציין, כי בפעולת ההריסה לא צפויים להשתתף בכל מקרה חיילי צה"ל, אלא שוטרי משטרת ישראל לצד כוחות יס"מ ומג"ב, בדומה להרס בתי דריינוף בבית אל לפני כחודשיים. קריאות דומות ברשת עלו בעבר גם לפני הריסת בתי דריינוף בבית אל, אך בפועל לא נרשם אף אירוע של סירוב פקודה במהלך הפינוי והריסת המבנים. 

   

  לא ידוע אם בצה"ל מתכוונים לאתר את החיילים שהעלו את התמונות לרשת או לטפל בהם משמעתית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים