שתף קטע נבחר

שבוע חדש בפריז: "קשה לנהל עיר תיירותית תחת מחסומים"

גם אם פריז תנסה בזמן הקרוב לשדר "עסקים כרגיל" ותרצה להראות סימנים של חזרה לשגרה, האבטחה הכבדה והפחד ברחובות יקשו מאוד על הניסיונות הללו. בראיון ל-ynet אומר מומחה לתיירות בעיר האורות: "מי שיבקש לחוות את פריז שוקקת החיים והאירועים כמו תמיד לא ימצא כאלו"

היום (ב') מתחיל בפריז שבוע חדש, אחרי סוף השבוע המדמם של מתקפת הטרור המזעזעת. בתי הספר נפתחים תחת אבטחה כבדה וכמותם גם אתרי התיירות הפופולריים של העיר שינסו לשוב אט אט ולהיות הפריז שאנחנו מכירים ואוהבים.

 

התיירות אחרי מתקפת הטרור בפריז  - כתבות נוספות:

 

אבל המצב הנוכחי מעלה שאלות רבות על עתידה של צרפת בכלל, ופריז בפרט. עד כמה תיפגע התקופה העמוסה והחגיגית ביותר בשנה - לפני חג המולד? האם מעכשיו יתוגברו בעיר היפה כוחות ביטחון בצורה קבועה ש"יהרסו" את הרגשת החופש שבה? ומה חשוב לתיירים לדעת לפני בואם לעיר?

אתרי התיירות הפריזאיים בימים יפים יותר ()
אתרי התיירות הפריזאיים בימים יפים יותר

רפאל אמזלג, מומחה לתיירות, מנכ"ל ומייסד חברת הסארטאפ Manage Your Trip הפועלת בישראל ובצרפת אומר בשיחה עם ynet: "בטווח הקרוב תהיה פגיעה בתיירות מסיבות שונות, כמו הסיבה הברורה שהיא חוסר ביטחון ופחד וככה קשה לנהל עיר תיירותית.

סיבה פרקטית יותר היא שבפריז הוצבו מעל ל-200 מחסומים לכן גם אם אין פחד, בדיקה בכל כמה מטרים היא לא נעימה. בנוסף, הלוחמה הפסיכולוגית עובדת. בפריז הוכרז מצב חירום והפריזאיים מתכנסים בבתים, מרכזי הקניות ובתי הקפה שוממים ולכן מי שיבקש לחוות את פריז שוקקת החיים והאירועים כמו תמיד לא ימצא כאלו".

 

המדיניות כלפי תיירים ממדינות מסוימות תשתנה לדעתך?

 

"המדיניות כלפי תיירים לא צפויה להשתנות בזמן הקרוב ובטח שלא בזמן הרחוק. להפך, ברגע שיוסר מצב החירום צרפת תרצה לשדר 'עסקים כרגיל' ולהחזיר אליה את התיירים. בטח ובטח שלא תהיה הקשחת עמדות מול מדינות מערביות ומדינות שאזרחיהן לא זקוקים לוויזה כדי להיכנס אליה".

 

יש לך הנחיות מיוחדות לתיירים הישראלים שבכל זאת יגיעו לחופשה בפריז?

 

"העצה שלי היא לדחות את הטיול אם הדבר אפשרי, בטח כשחברות התעופה מאפשרות לעשות זאת ללא עלות. במידה וכן החלטתם לנסוע המשיכו להתנהג כמו ישראלים הרגילים ל'מצב חירום', להמשיך לנהוג במשנה זהירות כלפי אנשים חשודים, חפצים חשודים ולהמנע מלחשוף חשיפת יתר את הזהות הישראלית".

 

"ברמה הפרקטית, אתרי התיירות מתחילים להיפתח בזה אחר זה שוב, וכדאי להתעדכן בשעות הפתיחה החדשות ובשינויי הזמנים של התחבורה הציבורית. אני ממליץ בימים אלו לנסוע לטיול של יומיים שלושה מחוץ לפריז עד שיוסר מצב החירום ופריז תתחיל לחזור לשגרה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים