שתף קטע נבחר

המצוד של מירי רגב: מי הדליף את יומן הג'ובים?

בימים האחרונים נדרשים עובדי לשכתה של השרה מירי רגב לעבור פוליגרף בניסיון לאתר מי הוציא מהלשכה את היומן שחשף את המינויים הפוליטיים שביצעה ותכננה לבצע. רגב מכחישה כי יזמה את המהלך, אך הודיעה כי תבקש מהיועמ"ש - אותו כינתה "זבל" - לחקור ההדלפה

מחול שדים בלשכתה של שרת התרבות מירי רגב. בימים האחרונים נדרשו כמה מעובדי לשכת השרה לעבור בדיקת פוליגרף, במטרה לגלות מי הדליף מלשכתה את יומן הג'ובים שבו נחשפו מינויים פוליטיים שביצעה ותכננה רגב לבצע במשרד התרבות. כך דווח הערב בערוץ 10. 

 

רגב הכחישה היום (ב') שהיא עומדת מאחורי היוזמה לבדיקת הפוליגרף, אבל אז מסרה שפנתה ליועץ המשפטי לממשלה - אותו כינתה בהקלטות שנחשפו בערוץ 10 "זבל" - בבקשה שיחקור את ההדלפות מלשכתה.

המכתב ששלחה רגב ליועמ"ש ()
המכתב ששלחה רגב ליועמ"ש

החל משעות הצהריים מנסה מערכת ynet לקבל מהשרה רגב ומיועציה, ובראשם מיועץ התקשורת שלה מאיר סוויסה, תשובה באשר לשאלה אם אכן הורתה לעובדיה לעבור בדיקות הפוליגרף. לאחר שהוצגו בפני השרה טענות כי עובדים בלשכתה נאצלו לעבור בדיקות שכאלה, היא חזרה פעם אחר פעם על תשובה אחת: "אני לא מתעסקת עם זה. כל ניסיון לקשור את שמי לנושא הוא שקר. לא הנחיתי שום הנחיה בעניין זה". עם זאת, רגב לא הכחישה כי עובדי לשכתה עברו פוליגרף.

 

פנייה ליועץ הבכיר סוויסה העלתה גם היא תשובה דומה. "אני לא מכיר את הנושא", אמר סוויסה בתשובה לפניית ynet. "אחזור אליך", הוא סיכם. אלא שמאז השעה 15:30, סוויסה לא חזר עם תשובה, והתעלם מפניות מערכת ynet בנושא.

 

שעות ארוכות אחר כך, נמסר בשעה 19:00 כי רגב כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי שיורה לפתוח בחקירה על הדלפות מלשכתה

 

במקביל, ב"כלכליסט" דווח כי מבקר המדינה יוסף שפירא בודק אם עובדים בלשכת השרה רגב קיבלו תשלום שעות נוספות, למרות שלא עבדו בפועל. עדויות שהגיעו למשרד המבקר מדווחות על מאות ואף אלפי שעות נוספות ששולמו לעובדים השונים בלשכת השרה.

 

המבקר גם צפוי לבדוק את פרשת המינויים הפוליטיים בלשכת רגב שנחשפה בערוץ 10 בשבוע שעבר. על פי הטענות בכתבה, רגב מינתה או תכננה למנות שורה של פעילי ליכוד לתפקידים שונים במשרד שבראשו היא עומדת. שפירא החל באיסוף נתונים אם הייתה חריגה בכמות השעות הנוספות בלשכת רגב. על פניו הבדיקה אמורה להיות פשוטה, שכן אפשר פשוט לראות כמה כסף שולם לעובדים השונים בלשכה ולראות מה הסיבה לשעות חריגות, אם היו כאלו.

 

על פי הנהוג בשירות המדינה, כאשר עובד מועסק בשעות נוספות שחורגות מהתקן של המשרה שלו, על הממונים עליו – ולעתים אף הממונים עליהם - לאשר זאת על מנת שיוכל לקבל תשלום על העבודה הנוספת. כלומר, אם באמת יש ממש בעדויות שהגיעו למשרד המבקר, המשמעות היא שמדובר בתופעה מאורגנת היטב בלשכת שרת התרבות. בנוסף, בעקבות תחקיר חדשות 10 המבקר בודק גם אם עובדת בלשכת רגב פוטרה אחרי שניסתה לחשוף אי סדרים.

 

מלשכת השרה רגב נמסר: "דו"חות הנוכחות שמגישים העובדים בלשכת השרה נעשים כנגד עבודה בפועל ומאושרים על פי נהלי נציבות שירות המדינה. אנו מברכים על כל בדיקה שתיערך בנושא, ונעמיד לרשותו של המבקר את כל המסמכים והמידע הנדרש. מדובר במסע הכפשות נגד לשכת השרה ונגד העובדים החרוצים שעושים ימים כלילות במקצועיות ובמסירות עבור הציבור בישראל".

 

ממשרד המבקר נמסר ל"כלכליסט" כי "המשרד אכן החל לבדוק את התלונות לגבי חריגה בשעות נוספות בלשכת השרה. בשלב זה מתמקדת עבודת הביקורת באיסוף מידע וחומרים, כולל מלשכת השרה. מעבר לכך לא נוכל להיכנס לפרטים בעניין זה. כמו כן, נבדקת תלונה לגבי פיטורי עובדת בלשכה".

 

רגב הודיעה לאחרונה כי לא תתמודד לראשות מרכז הליכוד, על רקע תחקיר ערוץ 10, שחשף את יומני המינויים של חברי המרכז שגיבש יועצה, איתן כהן. בתחקיר הובא יומן עב כרס, בכתב לא ברור, שבו צוינו שמותיהם של פעילי ליכוד בעלי השפעה וליד כל שם - הג'וב שבו חושק אותו אדם או התפקיד שמייעדים לו.

 

על פי התחקיר, איתן כהן, דמות ותיקה ומוכרת בקרב פעילי הליכוד שמלווה את רגב מצעדיה הראשונים בפוליטיקה ומשמש ראש מטה השרה במשרד התרבות והספורט, הוא שניהל את סוגיית המינויים. כך לדוגמה גילה התחקיר כי רק לאחרונה התפנה הג'וב של ראש המועצה לתרבות ואומנות. חיים פרלוק, שמילא את התפקיד במשך שנים, פרש, ואת מקומו עומד לתפוס פעיל הליכוד הירושלמי הוותיק יגאל עמדי, לשעבר ראש הסניף הירושלמי במפלגה - בכפוף לאישורים משפטיים.

 

ברישומים נראה כי כהן משדך לעמדי את הג'וב. באותו יום, לפי יומן הפגישות, נערכת פגישה בין עמדי לשרה רגב. דפדוף ביומן הג'ובים של כהן גילה עוד שם, של איש הליכוד אלי דוידי. כהן שידך לו תפקיד חדש: עוזר מנכ"ל משרד התרבות והספורט.   .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
מירי רגב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים