שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צפו: כשאהיה גדול אוכל לקנות דירה?

  האם כדאי לחסוך את כספי הבר מצווה שלנו, מה יקרה למחירי הסלולר והאם נוכל לקנות דירה במקום שבו אנחנו גרים היום? לכבוד יום הילד הבינלאומי הכתב הכלכלי הבכיר סבר פלוצקר נפגש עם שישה תלמידים מאשקלון וקריית ביאליק, וענה על שאלות בוערות. צפו

  להצליח להחזיק בטלפון נייד בעצמך, לחסוך את כספי בר המצווה ואפילו להתחיל לחשוב על המשכנתא - מסתבר שהדאגות הכלכליות של בני הנוער לא מאוד רחוקות מאלו של הוריהם. לכבוד יום הילד הבינלאומי הפגשנו בין הכתב הכלכלי הבכיר סבר פלוצקר עם שישה תלמידים מאשקלון וקריית ביאליק, ששאלו אותו כמה שאלות בוערות על התנהלות כלכלית נכונה. צפו:

   

  בימוי: אסף קמר, צילום: אורי דוידוביץ'

  בימוי: אסף קמר, צילום: אורי דוידוביץ'

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  "ממליץ לכולם להתחיל לחסוך"

  אחד הנושאים שעלו בשיחה הוא מחירי הדירות המאמירים. יהב אסייג, תלמיד באורט דפנה בקריית ביאליק, שאל אם עליו לחסוך את הכסף של אירוע בר המצווה שלו כדי לקנות דירה עוד כמה שנים. "לחסוך זה תמיד טוב, ואני ממליץ על כך לכולם", השיב לו פלוצקר. "תחליטו בעצמכם לאיזו מטרה תקדישו את הכסף כשתהיו גדולים".

   

  "לא אוכל לענות על השאלה מה יהיה מחיר הדירות כשתהיו גדולים. זו נבואה, לא כלכלה", הסביר פלוצקר. "יש כמה מקורות למחירי הדירות הגבוהים - בראש ובראשונה מפני שבנו פחות מדי דירות. כשיש פחות מדי ממוצר מסוים אז המחיר שלו עולה, ובגלל שבארץ בנו פחות מדי דירות לאורך הרבה שנים, נוצר מחסור בדירות והמחירים התחילו לעלות".

   

  "הגורם המפריע הנוסף הוא הממשלה, שבבעלותה 90% מהקרקע - אבל מסיבות גיאוגרפיות ואחרות היא סירבה למכור אותה. היום הממשלה יכולה למכור דירות כמעט בלי מחיר קרקע. קיימת גם ביורוקרטיה מסובכת מאוד, והשקעות של תושבי חוץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יובל חן
  פלוצקר והצעירים. "ממליץ לכולם לחסוך"
  צילום: יובל חן
  מומלצים