שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עונש ההרחקה מהמגרשים של "פואד" קוצר

  ביהמ"ש המחוזי בחיפה הודיע כי עונשו של אלרואי ידעי, שהורשע בתקיפתו של ערן זהבי במשחק הדרבי בשנה שעברה יקוצץ. ח"כ יואל רזבוזוב אמר בעניין: "ההחלטה משדרת כי הבריונות משתלמת"

  אירוע התקיפה של ערן זהבי על ידי אוהד הפועל תל אביב במשחק הדרבי בשנה שעברה חוזר לכותרות. היום (ה') החליט בית המשפט המחוזי בחיפה לקצר בשנה את הרחקתו של אוהד הפועל ת"א, אלרואי "פואד" ידעי, זאת אחרי שהורחק במקור ל-3 שנים.

   

  ביהמ"ש בחר לקבל את הטענות של עו"ד אסף אלוויה וחיים יצחקי לפיהם יש להשוות את מספר חודשי ההרחקה של פואד לאלו של אוהד מכבי ת"א שפרץ בעקבות התקיפה של פואד על זהבי וספג הרחקה של שנתיים מהמגרשים בלבד.

   

  זכה להקלה בעונשו. אלרואי "פואד" ידעי (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
  זכה להקלה בעונשו. אלרואי "פואד" ידעי(צילום: זהר שחר)

   

  כזכור, פואד ספג גם 14 חודשי מאסר בפועל, זאת לאחר שהודה בכל העבירות שיוחסו לו. למרות זאת, בפועל הוא יכנס רק בחודש הבא לריצוי המאסר למשך 7 חודשים בלבד מאחורי הסורגים, לאחר שכבר ריצה 7 חודשים במעצר בית מלא. במידה וינוכה לו שליש על התנהגות טובה, הוא יישב בין 4-5 חודשים מאחורי סורג ובריח.

   

  יואל רזבוזוב: "ההחלטה משדרת כי הבריונות משתלמת"

  מנהלת הליגות הגיבה בזעם: "מנהלת הליגות מבקשת להביע את מורת רוחה מההחלטה של ביהמ"ש המחוזי מהיום להקל בעונש ההרחקה מתקופה של 3 שנים לשנתיים בלבד. אנו מצפים שבתי המשפט יפנימו כי יש לפעול ביד קשה כנגד הפורעים בתחום הספורט ובכך יסיעו לקבוצות הכדורגל והמנהלת במלחמתם באלימות בספורט. רק לפני מספר חודשים היטב לתאר כבוד השופט בקר את הדרך בה צריך לפעול כנגד אלימות וכתב: "הרי הכל יודעים: כאשר המצב על המגרש קשה, יש לבצע חילוף או שינוי. הגיע הזמן שבית המשפט יסיר מעליו את האימונית, "יעלה" אל המגרש, ויסייע - באמצעות החוק הייעודי - בניצחון הספורט, השוויון ואי-האלימות על האלימות, הגזענות והבערות, ערכים המגולמים כולם בביטוי הנשגב Fair-Play"

   

  ח"כ יואל רזבוזוב. "ההחלטה הזו משדרת מסר הפוך" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  ח"כ יואל רזבוזוב. "ההחלטה הזו משדרת מסר הפוך"(צילום: אורן אהרוני)

   

  ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת "יש עתיד", הגיב: "לצערי ולצער ציבור שוחרי הספורט בישראל החליט היום ביהמ"ש המחוזי בחיפה לקצר את עונש ההרחקה של פואד ממגרשי הכדורגל.

  החלטה זו איננה עומדת עם כוונת החוק אותו חוקקתי בכנסת הקודמת הקובעת ענישה משמעותית וכפולה מזו מבריונות הננקטת מחוץ למגרשי הספורט".

   

  רזבוזוב המשיך ותקף את ההחלטה כשהוסיף: "איזה מסר הועבר היום ע"י ביהמ"ש לאותה חבורה קטנה, בריונית ואלימה של פורעים? מה מבין היום הורה שרוצה להביא את בנו למשחק כדורגל? חשוב להבין שתפקיד בית המשפט להגן על שלום הציבור ו-"אוהדים" דוגמת פואד שמגיעים שתויים למגרשי הכדורגל, מקללים ותוקפים שחקנים חייבים להיות מורחקים לתקופה ארוכה מאוד ממגרשי הכדורגל ובטח שלא לקצר את תקופת ההרחקה כפי שנעשה היום בביהמ"ש המחוזי בחיפה. לצערי החלטה שכזו לא רק שלא משרתת את הכדורגל היא משדרת מסר הפוך כי הבריונות משתלמת".

   

  עורכי הדין חיים יצחקי ואסף אלוויה: "ביהמ"ש המחוזי בחיפה עשה צדק היום, לפחות בכל הנוגע לעונש ההרחקה ממגרשי הספורט, עת השווה את עונשו של מרשנו לעונש ההרחקה שהושת על אוהד אחר אשר היה מעורב באירועי הדרבי המדובר, ואשר האישומים כנגדו היו זהים בחומרתם לאישומים כנגד מרשנו, אם לא חמורים יותר עפ"י עובדותיהם. נשאלת השאלה מדוע ח"כ רובוזוב ומגיבים אחרים לא מצאו לנכון להביע את אותה מורת רוח בעניינו של אותו אוהד, כשם שמצאו לנכון בעניינו של מרשנו. האם הדבר נובע מכך שאותו אוהד תקף שוטרים "פשוטים" ולא שחקן בעל פרופיל תקשורתי גבוה?"

   


   


  פורסם לראשונה 19/11/2015 12:30

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים