שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יריד תעסוקה למבוגרים: 550 משרות מחכות לכם
  יש לכם ניסיון בשפע - אבל מתקשים למצוא מקום עבודה? השבוע יתקיים בתל אביב יריד תעסוקה מיוחד לאזרחים מבוגרים, שירכז 550 משרות מחברות מובילות. בין ההצעות שימתינו שם: עובדי הנהלת חשבונות, סוכני נדל"ן, תוכניתנים, הנדסת אוטומציה, מכונאות ועוד. מתכננים להגיע? לפניכם 10 טיפים שיעזרו לכם לתפוס את המשרה הנחשקת

  חרף הניסיון והידע שצברו לאורך השנים - עובדים רבים במשק מתקשים למצוא עבודה בתחומם ככל שהם מתבגרים. יריד תעסוקה מיוחד לאזרחים מבוגרים שיתקיים השבוע (ג') בגני התערוכה בתל אביב, בהשתתפות חברות מובילות, יציע כ-550 משרות בניסיון לסייע להם למצוא עבודה.

   

   

  היריד מתקיים במסגרת הפרויקט "דרוש ניסיון" של המשרד לשיווין חברתי ועמותת והדרת בסיוע עם האשל-ג'וינט, העוסק בשילוב אזרחים מבוגרים בשוק העבודה. ביריד יוצעו מאות מקומות עבודה, לצד שירותי יועצי השמה לכתיבת קורות חיים והרצאות להשתלבות בשוק העבודה. בין החברות שישתתפו ביריד: 

   

  חברת טבע - מחפשת עובדים למתקניה ברחבי הארץ. בין המשרות הדרושות: בנתניה - מנהל/ת פרויקטים ליחידת מחקר ופיתוח, New Products Scientific Manager, Senior Clinical Supply Chain Study Lead. בפתח תקווה - New Products Scientific Manager, Project Manager for Global PHV, Associate Director, Core Infrastructure, ו-Regulatory Affairs Associate- Temporary Position. בירושלים - אנליטיקאי/ת למעבדה, חשמלאי/ת ראשי/ת, טכנאי/ת לצוות מערכות, מפעיל/ת מכונות למחלקת אריזה . לשוהם - אח/ות הדרכה מוביל/ה. לקריית שמונה - טכנאי/ת אחזקה.

   

  חברת ב. מערכות - תציע משרות בירושלים והשפלה לתוכניתנים, מידענים, תומך טכני, ואחראי פרויקטים.

   

  חברת אמרל - תציע משרות בצפון הארץ, למהנדס אוטומציה ,בודק תוכנה, שרטט מנוסה וכתב טכני.

   

  מלונות דן - מחפשים עובדי הנהלת חשבונות, טבחים ואנשי אחזקה למלון דן אכדיה בהרצליה, מזכירה למחלקת אירועים, נציגי קשרי אורחים וטבחים למלון דן כרמל, ומלצרים ועובדי נקיון למלון דן אילת.  

   

  מנפאור קר - מחפשים אחים ואחיות, עובדים סוציאלים, מטפלים לטיפול בקשישים בביתם ובבתי דיון מוגן. העבודה בחיפה, קריות, כפר קרע, פרדס חנה, חדרה, נתניה, רמת השרון, חולון-בת ים, תל אביב, רמת גן, יהוד, פתח תקווה, ראשון לציון, רמלה-לוד, ירושלים ומזרח ירושלים.

   

  בית האבות הבית של ורה - מחפש אחות מעשית, עובד סוציאלי, פיזיותרפיסטים, עובדי תעסטה וריפוי בתעסוקה. העבודה בכפר סבא והרצליה. 

   

  חברת AIG - מחפשת נציגי שירות בכל הארץ.

   

  הרץ - מחפשת מכונאים, נהגים ושירות לעבודה בכל הארץ.

   

  חברת רומית נדל"ן - מחפשת סוכני נדלן עצמאיים לעבודה בכל הארץ.

   

  בעמותת "והדרת" הפועלת מול אוכלוסית המבוגרים בישראל, מסבירים כי "בהעסקת עובדים מבוגרים שני הצדדים נהנים. מצד אחד - חלק גדול מבני ה- 60+ נדחקים ממעגל העבודה אך מעוניינים להמשיך ולעסוק בעשייה משמעותית, לייצר הכנסה ולתרום לחברה. מצד שני - המעסיקים מרוויחים עובדים עם עבר תעסוקתי עשיר, עשרות שנות ניסיון בתחומים שונים ומגוונים, רמת זמינות ופניות גבוהה, איכות ומסירות". 

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  טיפים

  ההתמודדות עם האבטלה וחיפוש עבודה בקרב מחפשי עבודה מבוגרים, הן משימות לא פשוטות. "קל להתייאש, אולם יש לזכור כי לגיל המבוגר גם יתרונות רבים, אותם תוכלו "לנצל" ולשווק, למען העלאת סיכויי קבלתכם לעבודה", מציינים בעמותה. כדי לסייע לעובדים מבוגרים למצוא עבודה - סיפקו בעמותת "והדרת" 10 טיפים למחפשי עבודה מבוגרים:

   

  1. האמינו בעצמכם - בעמותה מציינים כי "הידע שצברתם במהלך שנות עבודתכם הוא נכס משמעותי לכל חברה וארגון. אם לא תדעו זאת בעצמכם, גם אחרים לא ידעו זאת עליכם. תפיסות שליליות עצמיות הן דבר מדבק. יש בכוחכם להימנע מלהשתכנע בתפיסות שליליות אלה. אתם מליצי היושר הטובים ביותר של עצמכם וכל מעסיק יודע זאת ויתרשם מכך".

   

  2. הזדמנות "לחשב מסלול מחדש" - אחרי שנים של עבודה מרובה בתחום אחד, נפתחת כעת אפשרות להתחיל משהו אחר. אין הכרח לחפש עבודה בתחום בו עבדתם בעבר - במהלך שנות עבודתכם עשיתם ופגשתם דברים שונים ומגוונים שהעשירו וממשיכים להעשיר את מטען היכולות שלכם. נצלו את זה לטובת חיפוש יצירתי של מקום עבודה עבודה או דרך חדשה.

   

  3. צאו ולמדו -  בעמותה מדגישים כי התפיסה לפיה עובדים מבוגרים הם מיושנים ולא מעודכנים היא קלה להפרכה. היעזרו בחברים ומכרים כדי ללמוד דברים חדשים, תכנות חדשות והתעדכנו לגבי מה שקורה בעולם שוק העבודה. המאמץ להתעדכן יועיל לכם באופן אישי בכלל ובמפגש עם מעסיקים בפרט.  

   

  4. מה אתם רוצים? לפני שניגשים לחפש עבודה כדאי לענות על מספר שאלות:

   

  למה אתם מחפשים עבודה - פרנסה? תעסוקה ומשמעות? אתגר מעניין?

   

  מהו תחום העבודה שמעניין אתכם - דרך אחת להבין זאת היא על ידי סימון התחומים הרלוונטים מתוך רשימת התחומים המופיעה באתרי המשרות השונות. יש תחומים שלא מצריכים ידע וניסיון קודמים ויכולים לפתוח בפנינו אפשרויות תעסוקה חדשות.

   

  מהו היקף המשרה- מלאה או חלקית, כמה שעות אתם מוכנים, רוצים או צריכים להקדיש לעבודה.

   

  מיקום העבודה - האם קיים צורך או הכרח לעבוד בקרבת מקום המגורים או שישנה יכולת התניידות שעשויה ולהרחיב את מגוון המשרות הרלוונטיות.

   

  שכר - השכר ההתחלתי הוא נושא כאוב למחפשי עבודה, בעיקר המבוגרים שכבר הגיעו לרמות שכר גבוהות במהלך עשרות שנות עבודה ונאלצים להסתפק בשכר התחלתי. 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  5. השתמשו בנטוורקינג שלכם: הדרך הטובה ביותר להתקבל לעבודה היתה ועודנה באמצעות קשרים. בעמותת והדרת ממליצים לפני שניגשים לחיפוש עבודה - לשבת ולחשוב על האנשים שאתם מכירים: משפחה, חברים (מעבודות קודמות, מתקופות שונות בחיים, חברים של הילדים וכו'), לכתוב לעצמכם אילו משרות אנשים אלה ממלאים וכיצד ניתן להיעזר בהם לשם התקדמותכם האישית והמקצועית.

   

  6. חפשו עבודה ברשת - הרשת מלאה באתרים רבים לחיפוש עבודה בהם תוכלו לאתר משרות פוטנציאליות. 

   

  7. חפשו מידע על המעסיקים - אחרי שאתרתם משרות פוטנציאליות, כדאי לחפש מידע על המעסיקים ולבדוק באתר שלהם: איך הם מציגים את עצמם, מה החזון שלהם, איזה מסר חשוב להם להעביר למבקר, במה הם מתגאים, האם יש להם פוירקטים או מוצרים שאתם מזדהים איתם במיוחד? אם מדובר בתחום שאינכם מכירים - חפשו מידע על הענף, המגמות העיקריות, החברות המובילות וכדומה. 

   

  8. הכנת קורות חיים - המיון הראשוני של קורות החיים נערך לעתים על ידי מערכות "אוטומטיות" שממיינות קורות חיים על בסיס "מילות מפתח" שמופיעות בדרישות התפקיד. לכן, כדאי להקפיד על כך שמילים מסוימות שמופיעות בדרישות המשרה יצויינו גם בקורות החיים, למשל תכנות מחשב ספציפיות. בנוסף, מומלץ לכתוב מתחת לפרטים האישיים 2-3 משפטים "על עצמכם", שיספקו מידע שלא מגיע מפירוט הניסיון וההשכלה, כמו כישורים נוספים ותחומי עניין שעשויים להיות רלוונטיים למשרות שונות. בנוסף, ערכו את קורות החיים שאתם מעבירים בהתאם למידע שמצאתם על המעסיקים.

    

  9. אל תתגוננו בראיונות העבודה - הגיעו מוכנים לכך שאתם עשויים להישאל שאלות שיגרמו לכם חוסר נעימות ואף כעס, כמו: "האם תהיה לך בעיה לעבוד בצוות הכולל עובדים צעירים ממך?". אל תתגוננו ואל תתקפו - הפגינו גישה חיובית והגיבו באופן שימחיש את ניסיונכם הקודם בנושא זה. כך למשל תוכלו לענות,: "במקום עבודתי האחרון עבדתי עם צוות עובדים צעיר ממני והסתדרנו יפה, הצלחנו לתרום אחד לשני". זכרו: עליכם לשדר בטחון עצמי, התלהבות ונמרצות. אך היזהרו מהבעת שחצנות, שעלולה לפגום בסיכוייכם.

   

  10. הדגישו כישורים "רכים" - מעסיקים רבים מעריכים נאמנות, אמינות, בגרות רגשית, איכות, מיומנות ומוסר עבודה של עובדים בגילאים המבוגרים יותר. היום מדברים על חשיבות הכישורים ה"רכים", כמו יצירתיות, מוטיבציה, יכולת בעבודת צוות וכדומה, כחשובים לא פחות מהכישורים ה"קשים" - יכולות מספריות ומילוליות.

   

  לסיכום, בעמותת והדרת מציינים כי "אל תיתנו לייאוש ולציניות להשתלט עליכם, האמינו בעצמכם וביכולותיכם, התמקדו בניסיונכם ולא בגילכם וזכרו - יש לכם מה שחסר לעובדים הצעירים יותר, שנים של התמודדות עם אתגרים, הודות לניסיון מעשי".

   

  יריד התעסוקה לאזרחים מבוגרים יתקיים ב-24 בנובמבר, יום ג', בגני התערוכה בתל אביב, בין השעות 9:00-17:00. מעסיקים ומועסקים המעוניינים להירשם ליריד או לקבל פרטים נוספים מוזמנים לפנות לאתר של עמותת והדרת .

   

  עוד בערוץ קריירה: המאבק על גיל הפרישה:

  צלמים: אלי מנדלבאום, יוגב אטיאס ואורי דוידוביץ'

  צלמים: אלי מנדלבאום, יוגב אטיאס ואורי דוידוביץ'

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   


  פורסם לראשונה 22/11/2015 21:28

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים