שתף קטע נבחר

אישום: רוצחי בני הזוג הנקין תכננו לחטוף אותם

כתבי אישום נגד ארבעה מרוצחי איתם ונעמה הנקין, בתחילת גל הטרור: תכננו במפורט את שלבי הפיגוע, קנו אזיקונים וירו עשרות קליעים לעבר הרכב. המאבק של איתם הנקין באחד המחבלים, בשארית כוחותיו, מנע את החטיפה

פיגוע הירי הרצחני היה אמור להיות פיגוע חטיפה: היום (ה') הוגשו לבית המשפט הצבאי בשומרון ארבעה כתבי אישום נגד יחיא חג' חמד, זיד עאמר, כרם רזק וסמיר כוסא, הנאשמים ברצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין ב-1 באוקטובר, בתחילת גל הטרור. לפי כתב האישום, הם התכוונו לחטוף ישראלים, אך איתם הנקין נאבק בכוחותיו האחרונים באחד מהם - כשארבעת ילדיו לצדו במכונית - ומנע את החטיפה.

 

 

איתם ונעמה הנקין. נרצחו בפיגוע  ()
איתם ונעמה הנקין. נרצחו בפיגוע
 

מכתבי האישום עולה כי הארבעה היו חלק מחוליה צבאית שפעלה מטעם חמאס ושמה לה למטרה לבצע פיגועי ירי נגד מטרות ישראליות. במסגרת פעילותם בחוליה ביצעו הנאשמים כמה פיגועי ירי לעבר יעדים ישראלים באמצעות כלי נשק תקניים שרכשו מבעוד מועד.

 

יותר מחודש לפני הפיגוע הרצחני, שניים מהמחבלים - כוסא וחג' חמד - ירו לעבר רכב ישראלי בקרבת ההתחלות עינב. חג' חמד ירה עשרות קליעים לעבר הרכב הישראלי שבו נהג אותה העת רונן אדרי. למרבה המזל, וחרף העובדה שהקליעים חדרו מבעד לרכב, אדרי נפצע פצעים קלים בלבד.

 

לכן, ומשכשלו ניסיונותיהם של חברי החוליה לרצוח יהודים, הם החליטו לבצע פיגוע חטיפה של מתנחל יהודי. לצורך כך, ולאחר תכנון מפורט של שלבי הפיגוע, בחרו הנאשמים בקפידה את יעדם ואף הצטיידו באזיקונים לשם כך. בערב ה-1 באוקטובר הם הבחינו ברכבם של בני הזוג הנקין ודלקו אחריו. בהמשך, ולאחר שהשיגו את רכבם, ירה יחיא עשרות קליעים לעבר רכבם של המנוחים. איתם נפגעו, והרכב נעצר בשולי הכביש. אז ניגשו יחיא וכרם לעבר רכבם של המנוחים כדי לחטוף אותם.

 

משהבחין יחיא בניסיונו של איתם הנקין להיאבק ברזק, בשארית כוחותיו, ובניסיון ליטול ממנו את כלי הנשק שהיה ברשותו, ירה חג' חמד ירי מטווח קצר על איתם וגרם למותו. מיד לאחר מכן ירה יחיא לעבר נעמה הנקין ורצח אותה. ארבעת הילדים חזו כל אותה העת בזוועות, לנגד עיניהם. בתביעה הצבאית אמרו כי נוכח העובדה שמדובר בפרשייה מסועפת, בעלת מעורבים רבים, צפויים להיות מוגשים בתקופה הקרובה כתבי האישום בעניינם של שאר השותפים, כל אחד על פי חלקו בביצוע הרצח.

 

השבוע הרסו כוחות צה"ל את בתיהם של ארבעת המחבלים בשכם, לאחר שבג"ץ אישר את המהלך. הפיגוע שבו נרצחו השניים סימל את תחילת גל הטרור הנוכחי. מדובר בבתי המחבלים יחיא מוחמד נאיף עבדאללה, סמיר זהיר אבראהים כוסא וכרם לוטפי פתחי רזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים