שתף קטע נבחר

חי מהכנסת: ועדת הכלכלה דנה במתווה הגז

בהתאם לבקשת ראש הממשלה התכנסה ועדת הכלכלה כדי לקיים הליך התייעצות ראשון במתווה שיאפשר מתן פטור להגבלים עסקיים בפעילות בשדות הגז הטבעי תמר ולווייתן. בתום ההתייעצות צפוי נתניהו לחתום על סעיף 52, שעוקף את הממונה על ההגבלים העסקיים

 

 

עוד שלב בדרך לאישור: ברקע המחאה בציבור התכנסה בצהריים (יום א') ועדת הכלכלה של הכנסת כדי לדון במתווה הגז, שאותו מקדמת הממשלה לפני אישורו הסופי. הדיון שמוגדר כהליך התייעצות נערך בהתאם לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, על מנת לאפשר לו לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים. המתווה נועד לאפשר מתן פטור להגבלים עסקיים בפעילות בשדות הגז הטבעי תמר ולווייתן. ynet מעביר את הדיון בוועדה בשידור חי.

 

הדיון בוועדה אמור להסתיים ב-10 בדצמבר ומיד לאחריו צפוי ראש הממשלה נתניהו לחתום מתוקף תפקידו כשר הכלכלה על סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים ובכך לאפשר סופית את אישור מתווה הגז. בתחילת החודש התפטר השר אריה דרעי מתפקידו במשרד הכלכלה ובהתאם לכך הועברו הסמכויות בנושא לראש הממשלה.

 

בהודעה שהעביר לנתניהו לקראת הדיון ציין יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), כי "מתן הפטור לפי סעיף 52 הוא הליך חריג עד מאוד, העוקף את מערך הפיקוח הסדור והמובנה על הגבלים עסקיים במשק - הליך שזו הפעם הראשונה שבה יש כוונה להפעילו".

 

עוד כתב היו"ר כבל לראש הממשלה כי "כדי לקיים את הליך ההיוועצות כדין, ובכללו לקיים דיון ציבורי הולם, ועדת הכלכלה זכאית וחייבת לקבל את כל המידע והמסמכים שעמדו ביסוד ה'מתווה' וביסוד החלטתך כשר הכלכלה לפעול מכוח סעיף 52 האמור לתת פטור לשורה ארוכה של הסדרים כובלים ולהיבטים מסוימים של מונופול דלק-נובל אנרג'י מחוק ההגבלים העסקיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד שלב בדרך לאישור המתווה
מומלצים