שתף קטע נבחר

המשטרה: להעמיד לדין את ראש מועצת עוספיא

וג'יה כיוף נחשד בביצוע מעשה מגונה ובהטרדות מיניות של עובדת המועצה. המשטרה: "התגבשה תשתית ראייתית, התיק יועבר לפרקליטות". עו"ד אולמן: מדובר בעלילה שרקמו יריביו הפוליטיים של כיוף

 

כיוף. "הפרקליטות תגיע למסקנה שמדובר בעלילה" (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
כיוף. "הפרקליטות תגיע למסקנה שמדובר בעלילה"(צילום: מוחמד שינאווי)
 

במשטרה אומרים כי יש די ראיות כדי להעמיד לדין את ראש המועצה המקומית עוספיא, וג'יה כיוף, בחשד למעשה מגונה והטרדות מיניות של עובדת המועצה. כיוף מכחיש את המיוחס לו וטוען כי מדובר בעלילה שרקמו יריביו הפוליטיים. כיוף נחקר בחודש אוגוסט השנה ובתום חקירתו נשלח למעצר בית לכמה ימים. כמו כן, נאסר עליו אז להיכנס במשך 15 ימים לבניין המועצה.

 

על פי ההודעה שהמשטרה פרסמה היום (א'), מדובר במעשים בעת שהעובדת הייתה תחת מרותו. "במסגרת החקירה נגבו עדויות שונות ובוצעו פעולות חקירה מגוונות. ראש המועצה נחקר באזהרה, בחשד לכך כי בכמה הזדמנויות ביצע כלפי העובדת שורת מעשים העולים לכדי עבירת מעשה מגונה, וכן הטריד אותה באמירות וברמיזות חוזרות בעלות אופי מיני", נאמר בהודעת המשטרה.

 

עוד נמסר כי ראש אגף החקירות והמודיעין קיבל את המלצת ראש להב 433 והיחידה החוקרת, "כי התגבשה תשתית ראייתית נגד ראש מועצת עוספיא לביצוע עבירות הטרדה מינית ומעשים מגונים. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לעיון והחלטה".

 

 עו"ד תמי אולמן המייצגת את כיוף, אמרה היום בשמו כי מדובר בעלילה שרקמו יריביו הפוליטיים. "המשטרה מחפשת כותרות, אין לה סמכות להחליט בגורל התיק. מי שמחליט זו הפרקליטות אשר אין ספק שתגיע למסקנה שמדובר בעלילה ותסגור את התיק".

 

לפני כשבועיים הודיעה הפרקליטות  על סגירת תיק החקירה נגד ראש העיר חולון מוטי ששון, שנחשד בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית. על פי ההודעה, הוחלט לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול הנסיבות לסגור את התיק מחוסר אשמה. הפרשה התפוצצה בסוף 2014, אז מקורב למתלוננת הראשונה הגיש תלונה על כך שחברתו הוטרדה מינית על ידי ששון. לדבריו היא חששה להתלונן במשטרה. האישה סיפרה כי ראש העיר אף ביצע בה מעשה מגונה, חיבק אותה וניסה לגעת בה בניגוד לרצונה. כאמור, אחרי כשנה החליטה הפרקליטות לסגור את התיק מחוסר אשמה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
ראש המועצה, וג'יה כיוף
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים