שתף קטע נבחר

הדסה: אם ובתה ילדו באותו יום - חולקות חדר אחד

ראשונה, הגיעה האם ללדת את ילדה ה-11, ואחרי כמה שעות הגיעה בתה לחדר הלידה ללדת את בתה הבכורה, מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". "אני מברכת כל אמא להיות במעמד הזה", אמרה האם - הסבתא המאושרת

מקרה נדיר: אם ובת ילדו באותו יום. במחלקת היולדות בבית החולים הדסה הר הצופים ראו כל מיני מקרים מרגשים, אבל מקרה כזה הם עוד לא ראו: בחדר אחד שוכבות מיטה ליד מיטה אמא ובת, לאחר ששתיהן ילדו באותו יום.

 

קיראו עוד חדשות בריאות

דרמה בוועדת הסל: התרופה ש"מעלימה" גידולים – בחוץ

ועדת הכלכלה בכנסת: להכיר במזון לחולי צליאק כתרופה

ניתוח מורכב הציל ידו של חירש אילם - שעכשיו שוב יכול לתקשר

 

"ידענו שהתאריכים שלנו קרובים, אבל לא דמיינו שנהיה בחדר לידה ביחד", הן צוחקות. "אני הייתי בסוף שבוע 40 והגעתי לבית חולים לביקורת", אומרת האם, בת 42. "היו לי צירים אבל לא חשבתי שאני בלידה כי בדרך כלל בסוף ההריון יש לי צירים. כשהכניסו אותי לחדר לידה הבת שלי התקשרה ואמרה שהם בדרך לבית חולים. ברוך השם זכיתי, ילדתי והייתי לצד בתי בלידה שלה". עבור האם מדובר בלידה ה 11, ועבור הבת זו הלידה הראשונה.

 

"ילדתי קצת אחרי חצות, והיא ילדה בסביבות שלוש בצהריים", מספרת האם. "היה לי זמן להתאושש ועד הצהריים הייתי בתינוקיה ולידה לסירוגין, ובצהריים שמתי את התינוק בתינוקיה. הם אמרו לי שעדיף שהילד יהיה כמה שיותר עם האמא שלו, ואמרתי להם שהייתי מאד שמחה אבל יש לי עוד ילדה שצריכה שאמא שלה תהיה לידה".

 

"הרגשתי שאמא תהיה איתי בלידה"

הבת מספרת כי לא תיכננה שאמה תהיה יחד איתה בלידה. "במהלך ההריון לא תיכננו שהיא תהיה איתי אהיה בלידה, כי או שהיא תלד או שהיא תהיה בסוף ההריון ולא מתאים. אבל השבוע הייתה לי הרגשה שהיא כן תהיה איתי, אם מגיע לבן אדם משהו הוא מקבל אותו".

 

עבור האם, זו היתה חוויה מרגשת להיות נוכחת בלידת הנכדה. זו לא הנכדה הראשונה, יש לה כבר שני נכדים מהבן הבכור במשפחה, אחיינים שלמעשה יותר גדולים מהדוד הטרי, אך זו הפעם הראשונה שהיא נוכחת בלידה של נכדה. "את רואה את האלוקות לידך. יש משהו מפעים בלראות את העוצמה של חיים חדשים שבאים לעולם. אני מברכת כל אמא להיות במעמד הזה, עם כל הקושי לראות את הבת סובלת".

 

הצוות הרפואי התרגש אף הוא מהמקרה הנדיר. "היו לנו מקרים שאמא ובת ילדו אחת סמוך לשנייה. רואים את זה לפעמים אצל המגזר החרדי, היו לנו גם אחיות שילדו באותו יום, אבל מה שמיוחד פה ששתיהן ילדו באותו זמן, באותו יום, ואפשר לשים אותם באותו חדר", אומרת פרופסור דרורית הוכנר, מנהלת מחלקת נשים ויולדות בבית החולים הדסה הר הצופים.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
באותו יום. האם והבת ילדו
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים