שתף קטע נבחר

בכנסת מגיבים לפרישת מגל: "העננה הוסרה"

השרה גמליאל מהליכוד בירכה על החלטתו של עורך "וואלה" בעבר ינון מגל לפרוש מהחיים הפוליטיים בשל הטענות נגדו על הטרדות מיניות: "כעת צריך לתת למערכת החוק לפעול". חברת מפלגתו, השרה שקד: האחריות שנטל – מעשה ראוי. ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני: "אין מקום לאנשים כאלה"

 

במערכת הפוליטית מברכים על החלטתו של ינון מגל לפרוש מהכנסת : השרה גילה גמליאל (הליכוד) בירכה הבוקר (ב') במשדר מיוחד באולפן ynet על הודעתחו של עורך אתר "וואלה" לשעבר לפרוש מהחיים הפוליטיים בשל הטענות נגדו על הטרדות מיניות.

 

"אני שמחה שהעננה עכשיו הוסרה מעל כנסת ישראל. אני מברכת על ההחלטה והנושא כרגע בבדיקה וניתן למערכת החוק לפעול בנושא. ינון עשה טוב כשהתפטר מהכנסת", אמרה גמליאל.

פורש בשל הטענות נגדו. מגל בביתו הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פורש בשל הטענות נגדו. מגל בביתו הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

השרה הוסיפה כי "אני לא חושבת שצריך לרקוד על הדם. צריך להתמקד בעבודה ולכן יש מערכת אכיפה בישראל. כולי תקווה שלא נצטרך להיתקל, בטח ובטח בקרב המחוקקים, במקרים מהסוג הזה".

 

שרת המשפטים איילת שקד, חברת מפלגתו של מגל, הסתפקה בציוץ בחשבון הטוויטר שלה: "נטילת האחריות הערכית של ינון מגל היא מעשה ראוי ולא שכיח במחוזותינו", כתבה.

 

מברכת. השרה גמליאל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מברכת. השרה גמליאל(צילום: ירון ברנר)

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) בירכה גם כן במשדר על החלטתו של מגל. "זה חשוב מאוד שהוא החליט לפרוש מהכנסת", אמרה. "אין מקום לאנשים שעושים מעשים כאלה ובכלל על נבחרי ציבור להבין שהם מהווים דוגמה למנהל תקין. נחצו כבר קווים איומים ונוראיים ואני מקווה שכל אדם שמתנהג כמו ינון יתפטר ויפרוש".

 

שפיר מקווה שגם ח"כ אורן חזן יפרוש מהכנסת. "אני יכולה לצפות שעוד אנשים שיש להם התנהגות בעייתית כמו אורן חזן יפרוש. אני מקווה שהוא הבא בתור".

 

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד התייחס לנושא: "הוא עשה את ההחלטה הנכונה. הגיע הזמן לסגור את הקרקס. לא צריך בכנסת ח"כים שמטרידים מינית, לא צריך בכנסת ח"כים שמעליבים אנשים עם נכויות. צריך להחזיר לבית המחוקקים את כבודו ועשינו היום צעד אחד בכיוון הזה".

 

מגל הודיע הבוקר ליו"ר המפלגה השר נפתלי בנט כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כחבר כנסת למרות שהוא בטוח שאין במעשיו היבט פלילי. בהודעה מטעמו נמסר כי הוא מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר ולכן הוא מבקש לפרוש מהכנסת.

 

בנט השוהה במסע הסברה בארצות הברית עודכן בהחלטה ומסר: "קיבלתי את הודעת ההתפטרות של ינון, זהו מעשה ראוי. אני מקווה שההליך שבו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר והוא יוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו". במקומו של מגל צפוי להיכנס לכנסת אבי וורצמן, שבקדנציה הקודמת כיהן כסגן שר החינוך.

 

אלי מנדלבאום השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים