שתף קטע נבחר

נמצא המימון: תימשך אבטחת גני הילדים עד 16:00

אבטחה על רקע הימשכות גל הטרור: בתום התייעצות עם נציגי הרשויות המקומיות החליט שר האוצר כחלון להקצות 10 מיליון שקלים לטובת הארכת השלמת שירותי אבטחה עד השעה 16:00. המימון יימשך עד סוף דצמבר

ברגע האחרון, התוכנית נמשכת: שר האוצר משה כחלון החליט לתקצב בכ-10 מיליון שקלים את תוכנית אבטחת גני הילדים באשכולות גנים ברחבי הארץ עד השעה 16:00 עד סוף השנה האזרחית. כך נמסר הערב (יום ב') בתום התייעצות בין השר כחלון לרשויות.

 

בעקבות גל הטרור הורה השר באמצע חודש אוקטובר לתקצב באופן מייד את אבטחת כל מוסדות החינוך בישראל לצורך השלמת שירותי אבטחה עד השעה 16:00 בעלות של עשרות מיליוני שקלים. במסגרת התוכנית מומנו רשויות במעמד סוציו-אקונומי נמוך ב-100 אחוזים, ורשויות במעמד סוציו-אקונומי גבוה תוקצבו ב-70 אחוזים על ידי המדינה ואת 30 האחוזים הנותרים השלימו הרשויות המקומיות.

ארכיון ()
ארכיון

המימון לתוכנית היה אמור להיפסק באמצע נובמבר, אולם בעקבות הימשכות גל הטרור החליט השר כחלון כי המימון יימשך עד סוף נובמבר. במהלך היום התבשרו רשויות מקומיות והורים כי המימון לתוכנית

 ייפסק, אולם הערב נקבע כאמור כי המימון לתוכנית יימשך עד סוף דצמבר.

 

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין מכבים רעות, אמר: "פנינו אל שר האוצר בבקשה להוסיף ולהאריך את המימון המיוחד לשעות האבטחה במוסדות החינוך ברשויות המקומיות וזאת לאור הימשכות המצב הביטחוני. אנו מברכים את שר האוצר על ההתגייסות המיידית והסיוע לשמירת ביטחון תושבי המדינה".

 

פז כהן, חבר פורום ועד ההורים היישוביים, אמר לפני הודעת ההארכה הנוספת: "אנחנו קוראים לממשלה ולרשויות שלא לבטל את האבטחה באופן גורף ומיידי. יש לבחון ברמה היישובית את הצרכים ולתת מענה מתאים. גם ככה מעט מקומות זכו למענה בשל המחסור במאבטחים. זה הזמן להזכיר שגם בשגרה לא כל תקני האבטחה מאוישים בשל העובדה ששכר המאבטחים במוסדות חינוך הוא הנמוך ביותר במשק. יש להפוך את מקצוע האבטחה במוסדות חינוך למקצוע מועדף".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים