שתף קטע נבחר

סוכנות סמויות נשלחו להיבדק אצל הגינקולוג החשוד באונס

בצעד יוצא דופן נשלחו שוטרות להפליל את הגינקולוג הבכיר שחשוד בתקיפה מינית של צעירה. לטענת המשטרה הן הותקפו על ידו מינית

סוכנות סמויות נשלחו להפליל את הגינקולוג החשוד בביצוע עבירות מין – ולפי החשד עברו בעצמן תקיפה מינית. כך טוענת המשטרה בנוגע לגינקולוג הבכיר שנעצר ביום שני בחשד שתקף מינית צעירה במרפאתו. הפרטים נודעו בדיון שהתקיים היום (ה') בבית משפט השלום בתל אביב. מעצרו של הרופא הוארך בשלושה ימים נוספים.

 

הפעלת סוכנים וסוכנות שפועלים באופן סמוי מול עבריינים היא צעד מוכר על ידי המשטרה, אולם ספק אם אי פעם נשלחו שוטרות כסוכנות סמויות על מנת להפליל אדם החשוד בעבירות מין.

מכחיש. הגינקולוג בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מכחיש. הגינקולוג בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

התלונה הראשונה בעניינו של הגינקולוג התקבלה ממטופלת שסיפרה לו כי היא סובלת מכאבים בעת קיום יחסי מין. לטענת המשטרה, הרופא, שהוא גם סקסולוג במקצועו, ביצע בצעירה עבירת מין ששקולה לעבירת אינוס.

 

בשל המורכבות של החקירה הבינו במשטרה שלא ניתן לגבש ראיות נגד הגינקולוג על סמך עדות אחת של המתלוננת, ובצעד יוצא דופן נשלחו אליו שוטרות סמויות באמתלה של מטופלות.

 

בשלושת השבועות האחרונים הגיעו אל הרופא שלוש שוטרות סמויות, שהתלוננו על בעיה גינקולוגית וטענו אף הן בפניו כי הן חשות כאבים בעת קיום יחסי מין. לפי החשד, בשלב מסוים בטיפול החדיר הרופא מעין ויברטור לגופן של השוטרות.

 

לפי עדות נציגת המשטרה בבית המשפט, "מגיעות לקוחות, מבקשות לטפל בכאב או בפטרייה או ליטול גלולות - ומקבלות בסופו של דבר הגעה לסיפוק מיני, כשהוא עושה זאת באמצעות צעצועי מין שונים שלא אמורים להימצא ברשותו".

עו"ד ניר יסלוביץ': "טיפול שגרתי" ()
עו"ד ניר יסלוביץ': "טיפול שגרתי"
 

נציגת המשטרה, רונה פינגלאי-מורד, הוסיפה: "המתלוננת הגיעה לשם כשהיא מקבלת טיפול תרופתי אך עוברת מסכת של אינוס". לנוכח הדברים התעבו החשדות נגד הרופא, ובשל כך ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של הרופא בכמה ימים נוספים.

 

מנגד, פרקליטו של הגינקולוג, עו"ד ניר יסלוביץ', טען כי מדובר בטיפול שגרתי במקרה של כאב, שכן מרשו הוא גם גינקולוג וגם סקסולוג שמטפל בבעיות כאלה. השופט ירון גת האריך כאמור את מעצרו של הרופא, אך קבע כי זהותו עדיין אסורה לפרסום.

 

השופט ציין כי "מאז הארכת המעצר הקודמת (אתמול, א"ס) בוצעו כמה פעולות חקירה אשר חיזקו את החשד הסביר". עוד הוסיף השופט כי קיבל לידיו חוות דעת של מומחים בתחום לגבי הטיפול שהוא מעניק וכי חוות דעת אלה אינן תומכות בגרסת החשוד ואף מחזקות את החשד לביצוע עבירה.

 

גורמים במשטרה טענו כי מדובר בצעד יוצא דופן, שכן אם היה ברור שהחשד נגד הגינקולוג יתאמת, הרי המשמעות היא שהשוטרות נשלחו למשימה שבה יחוו בעצמן תקיפה מינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרופא החשוד בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים