שתף קטע נבחר

אפטר פארטי

שיחה בין שני אורחי הכבוד של ערב ההתרמה השנתי הראשון של מועצה מקומית ניו יורק

איה: ״הרגע המרגש ביותר בערב, בעיניי, היה כשהקונסול עידו אהרוני בא ובירך אותנו. אני מאוד מעריכה את העבודה שלו, ומסתכלת עליו בהערצה. לשמוע אותו מדבר עלינו כעל חברים אישיים, ואנשים שהוא מעריך את העשייה שלהם, היה בשבילי מאוד מאוד משמעותי״.

 

ארן: ״בשבילי לדבר עם מייקל פורמן, ראש הוועד לעמיות יהודית בפדרציה היהודית ואדם שעוקב מקרוב אחרי מה שנעשה בקהילה הישראלית המקומית ב-40 השנים האחרונות, ולשמוע ממנו ש״סוף סוף פיצחנו את השיטה והצלחנו ליצור את מה שהקהילה היהודית הממוסדת ציפתה לו כל כך הרבה עשורים״, זו היתה נקודה מאוד מרגשת. בכלל, אני חושב שהגאלה הייתה ניצחון גדול של אנשים שהאמינו, וקיבלו תגובה מאוד כיפית. גילינו שוב את היכולת של הקהילה הישראלית בניו יורק לבחור במנהיגות אחראית ופעילה, לייצר גשר עם הארגונים היהודיים, שהרבה מהם הגיעו לגאלה, וליצור את החיבור הזהותי של ישראלים שגרים בחו״ל עם הישראליות, השפה, והתרבות שלהם. לעמוד על הבמה ולהסתכל מסביב על האולם העמוס באנשים, אחרי שלאנשים נוספים רבים כבר לא היה מקום, ולחגוג את הנושא הזה של ארגון גג לקהילה הישראלית בניו יורק, מהווה ניצחון גדול לקהילה ולכל ישראלי שבוחר לגור בניו יורק״.

 

איה: ״בכל דבר שארן יוזם, אני אומרת לו: ״תתחיל - אני באה אחריך״. הוא יודע לסחוף אנשים, אז לא היה לי ספק שברגע שהרעיון של המועצה יתחיל להתגלגל אנשים יצטרפו. הדבר שהפתיע אותי זה כמה גלגולים עבר הרעיון המקורי עד שהגענו לנוסחה שעונה על הצרכים של הקהילה. התחלנו עם סקר צרכים לפני שלוש שנים, סמינר כזה שערכנו, בעקבותיו חשבנו שהמועצה הולכת לעשות משהו אחד. אחרי שהתחלנו ראינו שבעצם אולי צריך משהו שונה, שינינו קצת ואז ראינו שצריך משהו אחר, וזה הדבר שהפתיע אותי. גם ערב הגאלה מאוד הפתיע אותי. ללכת לגאלה, ולשלם עליה, זה לא דבר אינסטינקטיבי לישראלים, אז כשהרעיון עלה לאוויר חשבתי לעצמי: ״מי יבוא לדבר כזה?״. לא דמיינתי שכל כך הרבה יבואו ושהיא תהיה כזאת מוצלחת. אני לא יודעת אם בשבילי זה סיכום אבל הרגשתי רגע של הישג כשעמדתי על אותה במה עם ארן וקיבלתי אות ביחד איתו על פרוייקט שעשינו יחד. אני רואה בארן מישהו שהדריך אותי לאורך הדרך, נתן לי המון כלים ולימד אותי את כל מה שאני יודעת היום על נושאים כמו נתינה לקהילה, חשיבה יצירתית, היכולת להעז ולהקים משהו מאפס. אז בשבילי להיות חלק מהגאלה של המועצה ולקבל את הפרס הזה על משהו שעשיתי ביחד איתו, זה הישג״

 

ארן: ״זה לא נכון״.

 

איה: ״זה כן נכון״.

 

ארן: ״אז אני אחזיר לך, איה, ואגיד שהעבודה שלי עד היום בקהילה, בכל הארגונים שהייתי מעורב בהם ובמיוחד במועצה, הייתה עבודה טלסקופית של להעצים אנשים ולתת להם את הביטחון העצמי והכלים כדי להפוך להיות מנהיגים יותר ראויים, מעורבים, פעילים ואפקטיביים. העשייה של איה היא לא רק טלסקופית אלא גם מיקרוסקופית. היא ממש שינתה את החיים המשפחתיים של חברי הקהילה, את חיי היום-יום, במה שהם מעורבים ועושים עם הנושא הזה של זהות ישראלית ויהודית. כיף לראות שהדברים שאנחנו מדברים עליהם ממעוף הציפור באמת קורמים עור וגידים והופכים להיות מציאות על פני האדמה, ואני חושב שאיה היא הדוגמה האפקטיבית ביותר בתוך מנהיגי המועצה למישהי שלקחה את הרעיונות והעקרונות ויצרה עשייה קהילתית משמעותית״.

 

* ארן היימן הוא יושב הראש הראשון של מועצה מקומית ניו יורק, עורך דין ופעיל חברתי, מתגורר במנהטן ובישראל.

 

* איה שכטר היא סגנית יושב הראש הראשונה של מועצה מקומית ניו יורק, מנהלת המרכז הישראלי ב-JCC בטנפליי, מתגוררת בניו ג׳רזי.

 

* קהילה הוא מדור הנכתב על ידי פעילי מועצה מקומית ניו-יורק, ארגון הגג של הקהילות הישראליות השונות בניו יורק רבתי.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים