שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מירי רגב מתקפלת: פסטיבל הנכבה לא מסית

  שרת התרבות שהורתה על בחינת תכני פסטיבל סרטי הנכבה בחשד להסתה, נסוגה מכוונתה לפעול נגד מארגניו. "אני מקבלת את המלצות גורמי המקצוע אשר פעלו במהירות וביסודיות", נימקה את החלטתה. מנהלת הפסטיבל: "לא משנה לנו מה אומרת השרה, אנחנו ממשיכים"

  אחרי שהורתה על בדיקת תכני פסטיבל 48 מ"מ - הלא הוא פסטיבל סרטי הנכבה - שנערך בסוף השבוע שעבר זו הפעם השלישית, ואיימה באפשרות של הטלת סנקציות תקציביות על המארגנים וסינמטק תל אביב שאירח אותו, שרת התרבות מירי רגב מתקפלת: בהודעתה מהיום (ג') הבהירה כי לאחר בדיקה של הגורמים המקצועיים, נמצא כי אין מדובר בסרטים מסיתים ועל כן לא תפעל כנגד הפסטיבל והמוסד המארח. "משנשלל חשש זה ולאחר התייעצות עם גורמי המקצוע במשרד, השרה רגב לא תפנה למשרד האוצר בסוגיית פסטיבל הנכבה", נכתב.

   

  מתוך "18 המבוקשות". המועמד הפלסטיני לאוסקר הזר שהוצג בפסטיבל ()
  מתוך "18 המבוקשות". המועמד הפלסטיני לאוסקר הזר שהוצג בפסטיבל

  במשרד התרבות מספרים כי בעקבות בדיקת המוצעה לביקורת סרטים נמצא כי הוצגו "תכנים מלעיזים" בפסטיבל, אך מכיוון שאין הם עומדים בניגוד לסעיף 3 ב' בחוק התקציב, אין עילה לפנות למשרד האוצר כדי שיפעל בנושא. 

   

  השרה רגב עצמה נימקה את החלטתה והודיעה שהיא מקבלת את המלצות חברי ועדת ביקורת הסרטים: "עם קבלת תלונות על חשד לפגיעה בחוק יסוד התקציב וחשש להסתה ופגיעה במדינת ישראל, פעלתי על פי המתחייב בחוק והוריתי על צוות בדיקה מקצועי לבחינת החשדות. אל לנו, כמדינה דמוקרטית, לעצום עין ולטמון ראשינו בחול, עת מובא לידיעתנו חשד מסוג זה. אני מקבלת את המלצותיה של המועצה לביקורת סרטים וגורמי המקצוע במשרד אשר פעלו במהירות וביסודיות כמתבקש מעובדי מדינה הנושאים באחריות לקופה הציבורית".

   

  בין הסרטים שהוקרנו במהלך הפסטיבל שנערך בסינמטק תל אביב

  ובתיאטרון אל-סראיה ביפו בין ה-4 ל-6 בדצמבר בולטות היצירות התיעודיות: הדוקו באנימציה "18 המבוקשות" של עאמר שומאלי ופול קוואן הקנדי, המועמד הפלסטיני לאוסקר הזר; "רושמייה" של סלאם אבו-ג'באל הפלסטיני ו"השיבה לחיפה - הסיפור האחר" של דיוויד גולדברג. כמו כן הוצגו סרטיהם הקצרים של היוצרים הישראלים מיכאל קמינר ("סרעה"), אייל סיון ("עקבת ג'בר: שלום ללא שיבה"), אמיר יציב ("איש עם שני זקנים"), איילת בכר ("מחלף ענבה"), טליה הופמן ("גויאבה"), ואיתי עקירב ("מגדלור"). 

   

  רנין ג'רייס מנהלת הפסטיבל מטעם עמותת זוכרות מסרה בתגובה: "לא משנה לנו מה אומרת השרה או מה אומרת הוועדה, לנו זה לא אומר כלום. אנחנו ממשיכים להתעסק בסוגיה של הנכבה הפלסטיני ושיבת הפליטים הפלסטינים לאדמותיהם. והאישור או האי האישור לא מונע מאיתנו בזוכרות להמשיך. זה שהשרה שולחת ועדה לבדוק סרטים זה אומר הרבה על כל הנושא של אמנות וחופש הביטוי של עולם הקולנוע. אז מלכתחילה הוועדה היא מאוד בעייתית בעניין הזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אהרוני
  מירי רגב. התקפלה
  צילום: אורן אהרוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים