שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כחלון: הרפורמה בביטוח הסיעודי תידחה בשנה
  שר האוצר ויו"ר ההסתדרות הציגו את הפשרה אליה הגיעו, הכוללת הארכה בשנה של הביטוחים הקולקטיביים שהיו אמורים להיות מבוטלים בסוף השנה, וכן הקמת צוות שיגיש בתוך 3 חודשים מסקנות לשיפור הביטוחים הקולקטיביים בישראל. "מבחינתי מדובר בנושא ממלכתי, יש לטפל בביטוחים הסיעודיים בצורה מקיפה", אמר ניסנקורן

  איום הכרזת סכסוך עבודה כללי במשק הוסר היום (ד') לפנות בוקר, בעקבות סיכום בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון על שינוי בתוכנית האוצר לגבי הביטוחים הסיעודיים. במסיבת עיתונאים שנערכה בצהריים בציגו כחלון וניסנקורן את עיקרי ההסכם. ynet העביר שידור חי ממסיבת העיתונאים.

   

  צילום: אלי מנדלבאום

  צילום: אלי מנדלבאום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  במסגרת הפשרה, הסוכם להאריך שנה את הביטוחים הקולקטיביים, שהיו אמורים לביות מבוטלים בסוף השנה. בעקבות זאת, המבוטחים בביטוח הסיעודי עדיין יוכלו לחדש את הפוליסות בתנאים הקיימים. עוד הוסכם, כי מבוטח שהפוליסה שלו לא תחודש על אף זאת, יוכל להצטרף לפוליסה אחידה שתשווק על ידי קופות החולים. מבוטחים מעל גיל 60 יוכלו להצטרף לפוליסה של קופות החולים ללא חיתום רפואי ובתנאים של מבוטח רגיל, כלומר בלי להמתין תקופת אכשרה בת תשעה חודשים וללא פרמיה מוגדלת. כן נקבע כי יוקם צוות משותף של ההסתדרות והאוצר שיגיש בתוך 3 חודשים הצעות לפתרונות חלופיים בנושא הביטוחים הקולקטיביים. 

  לפי גיל הצטרפות".

   

  ניסנקורן ציין כי מדובר בפתרון ביניים. "הצלחנו להציל את הביטוח הסיעודי למאות אלפי ישראלים", אמר. "לפנינו עומדת עבודה רבה על מנת להבטיח פתרון חלופי ראוי וקבוע". שר האוצר כחלון אמר כי "אף קשיש לא ייפלט ויהיה סיעודי ללא ביטוח.  לא מקובל עלי שאנשים מגיעים לגיל 60 ואומרים להם 'אתם לא מבטחים יותר'. זה לא יקרה במשמרת שלי".

   

  הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, הציעה רפורמה בה המבוטחים המבוגרים יעברו להיות מכוסים בביטוח שנמצא בבעלות קופת החולים, אך בפרמיה גבוהה יותר ובכיסוי נמוך יותר. בהסתדרות גם זעמו על הכוונה לקצץ 20% מהפנסיה של היוצאים לגמלאות.

   

  ח"כ איציק שמולי אשר קידם את תיקון הביטוחים הסיעודיים אמר היום בעקבות הודעת האוצר וההסתדרות: "יש פער גדול בין האמירות הנחרצות של שר האוצר ובין פתרון ביניים של הקפאה שלא נותן מענה לקשישים הסיעודיים. כבר שלוש שנים שבחודש דצמבר מכריז האוצר על הבלוף של הקפאת הרפורמה ובחודש ינואר מתיר לחב' הביטוח להמשיך ולבטל פוליסות באופן חד צדדי".

   

  "גם בלא שתיכנס הרפורמה לתוקף מותר יהיה לחברות הביטוח להמשיך ולבטל לקשישים את הביטוח הסיעודי ולזרוק אותם לרחוב פשוט כי שר האוצר לא הוציא הנחיה שתמנע מהם שימוש באותו סעיף קטלני שמתיר ביטול חד צדדי".

   

  בהכנת הידיעה השתתף מיקי גרינפלד, כלכליסט


  פורסם לראשונה 09/12/2015 09:25

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם
  ניסנקורן וכחלון
  צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם
  מומלצים