שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחד מראשי המחתרת היהודית נפצע בפיגוע: "היה להם נס"
  שאול ניר שנפצע בפיגוע ליד אבני חפץ היה מראשי המחתרת היהודית ונידון למאסר עולם, אך שוחרר לאחר כשבע שנים. חתנם של בני הזוג ניר נרצח בפיגוע לפני עשור. בני המשפחה הגיעו לבית החולים ובנם של הפצועים התעמת עם ערבי שהתגרה בהם. בתם של הזוג: "התפללו לשלומם"

   

  פיגוע ירי בשומרון    (צילום : מד"א ועידו ארז)

  פיגוע ירי בשומרון    (צילום : מד"א ועידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הצעיר שהתעמת עם בני משפחת ניר בבית החולים ונעצר (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  הצעיר שהתעמת עם בני משפחת ניר בבית החולים ונעצר(צילום: ג'ורג' גינסברג)

  לבית החולים מאיר בכפר סבא הגיעו אמש (יום ד') בני משפחתה של רחל ניר שנפצעה בפיגוע ליד אבני חפץ. 23 כדורים נורו לעבר הרכב של המשפחה שבו נסעו ניר ובעלה שאול, שנפצע קשה והועבר לבית חולים בילינסון. למזלה של רחל, חלק מהכדורים שנורו על ידי המחבל פגעו בתיקה, שם היו מטבע של 10 שקלים ובקבוק מים, ובכך נמנעה פציעה יותר קשה.

   

  בנה יצחק ניר סיפר: "אמא ואבא היו בדרך חזרה הביתה מאחותי, הם דיברו על המשפחה ואז פתאום התחילו יריות. שרף לה ברגל קצת, אבא כנראה איבד קצת את ההכרה, וכאשר התעורר אמר 'כואב לי בראש' ואמא דיברה איתו. כל החיים הם נס". יצחק ובני המשפחה שהגיעו לבקר סיפרו כי האם היתה קרת רוח. "אמא לא מבוהלת" אמר, וציין שהיא מחזיקה ברישיון לנשק שכנראה היה בתיקה.

  שאול ניר. נפצע קשה ומאושפז בבית חולים בילינסון (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  שאול ניר. נפצע קשה ומאושפז בבית חולים בילינסון(צילום: שאול גולן)
   

  נתנאל עוזרי ז"ל, החתן של משפחת ניר, שנרצח ב-2003 ()
  נתנאל עוזרי ז"ל, החתן של משפחת ניר, שנרצח ב-2003

  אחד הכדורים פגע במטבע שהיה בתיק של רחל ניר ()
  אחד הכדורים פגע במטבע שהיה בתיק של רחל ניר

  הרכב של משפחת ניר לאחר פיגוע הירי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הרכב של משפחת ניר לאחר פיגוע הירי(צילום: עידו ארז)

   

  שאול ניר מאושפז בבית החולים בילינסון    (צילום: אבי חי)

  שאול ניר מאושפז בבית החולים בילינסון    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  משפחת ניר מתגוררת ברובע היהודי בירושלים והייתה הערב בהדלקת נרות חנוכה באבני חפץ. כרמי, אחותה של רחל סיפרה: "היא התקשרה אליי ואמרה שהיה פיגוע ירי. שהיא בסדר ושבעלה שאולי נפגע יותר קשה. היא ביקשה שאגיע מהר. אנחנו חיים את זה ומכירים את זה, המשפחה כבר הייתה מעורבת בפיגוע ואני לא מופתעת שזה קרה. חששתי שזה יקרה לה בירושלים, כי היא גרה ברובע היהודי. בעבר הם גרו בחברון ובקרית ארבע".

   

  שאול ניר היה מראשי המחתרת היהודית ונידון למאסר עולם בגין מעורבותו ברצח של סטודנטים ערבים. הוא שוחרר אחרי כשבע שנים לאחר שנקצב עונשו. המחתרת פעלה בשנות ה-80, וחבריה רצחו שלושה סטודנטים פלסטינים, פצעו עשרות, וניסו להתנקש בחייהם של ראשי ערים פלסטינים. נגד 29 מחברי המחתרת הוגשו כתבי אישום, 15 הורשעו ונשלחו למאסר.

   

  זה לא אירוע הטרור הראשון שחווה המשפחה. לפני כ-12 שנים נרצח נתנאל עוזרי, חתנם של בני הזוג ניר. בינואר 2003, סמוך לשעה 19:30 ועם סיומה של ארוחת ליל שבת, נשמעו דפיקות בדלת ביתה של משפחת עוזרי שהתגוררה במאחז מבודד ליד קריית ארבע. נתנאל חשד שמשהו אינו כשורה, נטל את נשקו ודרך אותו, אולם ברגע שניגש לדלת שני מחבלים שהמתינו מחוץ לבית ירו בו למוות. המחבלים פצעו גם את בתו חירות, שהייתה אז בת חמש.

   

  חירות הגיעה אמש עם אמה, לבנת עוזרי, אלמנתו של נתנאל והבת של רחל ושאול ניר, לבית החולים בכפר סבא. "אבי ואמי באו לביתי להדליק נרות ולבקר את הנכדים והנינים. אנחנו מבקשים מכל מי שיכול שיתפלל לשלומם ולהחלמתם המהירה של אבא ואמא", אמרה לבנת.

   

  במהלך הערב הייתה תקרית בבית חולים מאיר, בעת שבני המשפחה המתינו להגעתה של רחל מזירת הפיגוע. הבן של ניר התעמת עם ערבי שהיה במקום וככל הנראה התגרה בבני המשפחה. מאבטחים השתלטו עליו עד להגעת המשטרה למקום.

   

   

  .


  פורסם לראשונה 09/12/2015 23:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים