שתף קטע נבחר

שני שנולדה במשקל קילו - שרה עם קרן פלס

שני לודר בת ה-14 נולדה במשקל של קילו. השבוע באירוע של עמותת הפגים בישראל, עלתה לבמה כדי לשיר עם קרן פלס באירוע ההתרמה הראשון מסוגו, למען קידום מעמד הפגים בישראל

בשיתוף העמותה למען הפגים בישראל

 

שני לודר נולדה שלושה חודשים לפני הזמן, בשבוע 28, במשקל קילו אחד בדיוק. היא שהתה חודשיים בפגייה בבית חולים וולפסון שבחולון. השבוע, בגיל 14 וחצי היא שרה יחד עם קרן פלס על הבמה באירוע ההתרמה של לה"ב, שהתקיים בתחילת השבוע (א') במועדון GRAY ביהוד.

 

מנחת הערב בהתנדבות מלאה, היא עינת הולנדר, הכותבת המוכשרת של שיר העמותה "גיבור".

 

קיראו עוד

"שום דבר לא מכין אותך ללידת פג"

"בפגייה אנחנו מצילים חיים במובן הכי אמיתי"

"רק מי שחווה לידת פג יכול להבין את עוצמת הרגשות"

 

רומי שחורי, יו"ר העמותה, אם לילדה בת 7 שנולדה כפגה דיברה בתחילת האירוע ואמרה: "השנה, החליטה העמותה להפיק לראשונה אירוע התרמה, שכל הכנסותיו יהיו לטובת הפגים בישראל. עד כה, גייסנו סכום כסף התחלתי להמשך פעילותנו לשנה הבאה, ואנו קוראים לחברות וגופים להמשיך ולתמוך בנו, כדי שנוכל לפעול גם בשנים הבאות".

 

רומי שחורי. כל ההכנסות לטובת פעילות העמותה (צילום: שלי אבידור) (צילום: שלי אבידור)
רומי שחורי. כל ההכנסות לטובת פעילות העמותה(צילום: שלי אבידור)

 

מתמחים חדשים המצטרפים לתחום

ד"ר קובי שיפ, חבר באיגוד הנאונטולוגים ומקדם את יוזמת הקמת בנק חלב אם לפגים, דיבר באירוע על 20 מתמחים חדשים ברפואת הפגים - זהו מספר שלא היה לפני כן.

 

"המקצוע אינו מושך אליו מתמחים ורופאים רבים כיוון שאין בו רפואה פרטית. הפגיות מתפתחות ומתקדמות בזכות מודל הכוכבים של משרד הבריאות. כדי להוריד את שכיחות הזיהומים בפגיות, יזם האיגוד את התוכנית "לגעת באפס". זו השנה השנייה לתוכנית ושיעור הזיהומים ירדו בעקבותיו ב - 30%".

 

את שכיחות הזיהומים בפגיות, יזם האיגוד את התוכנית "לגעת באפס". זו השנה השנייה לתוכנית ושיעור הזיהומים ירדו בעקבותיו ב 30%

 

עוד דיברו במהלך אירוע ההתרמה על נושאים חשובים בתחום בריאות הפגים, ביניהם: הכרה בפג כיילוד עם צרכים מיוחדים המחייב המשך מעקב וטיפול בקהילה, מחסור בתקני האחיות, הקמת בנק חלב אם ועוד.

 

תערות הפגים בפתח אירוע ההתרמה (צילום: שלי אבידור) (צילום: שלי אבידור)
תערות הפגים בפתח אירוע ההתרמה(צילום: שלי אבידור)

 

ח"כ אורלי לוי אבקסיס, יו"ר הפורום למען הפגים בישראל הפועלת במרץ לקידום העמותה לא הגיעה לאירוע, אמרה כי היא יחד עם האיגוד ועם העמותה ימשיכו לפעול במרץ לקידום נושא הפגים בישראל ולשיפור בריאותם ואיכות חייהם של הפגים.

 

צפו בפתיחת אירוע ההתרמה:

  

 

הזמרת קרן פלס אמרה במהלך האירוע: "התכנסנו פה הערב למען מטרה מאוד חשובה בעייני שאין חשובה ממנה - הילדים שלנו, למרות שלפעמים כיף לצאת לכן בערב בלעדיהם, רוצה להודות לארגון לה"ב שהזמנתם אותי".

 

הזמרת קרן פלס. מודה לשהזמנתם אותי (צילום: שלי אבידור) (צילום: שלי אבידור)
הזמרת קרן פלס. מודה לשהזמנתם אותי(צילום: שלי אבידור)
 

 

אלבום הפגים

במהלך שבוע המודעות למען הפגים בישראל, ביקשנו מהגולשים לשלוח לנו את סיפורי הפגים שלהם. קיבלנו סיפורים מרגשים רבים ואנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולשלוח את סיפוריכם לקראת השקת אלבום הפגים הגדול שמפיקה העמותה. למשלוח הסיפורים

 

עמותת לה"ב ו-YNET מזמינים את הורי הפגים בארץ, וכן את הפגים שהתבגרו, לשתף את עם ישראל ברגעים המיוחדים אותם חוו ולהעלות את התמונה הנבחרת שלהם בצירוף סיפור אישי קצר לאלבום הפגים הגדול לשנת 2016 ולעורר השראה, תקווה בקרב אלפי ההורים לפגים בארץ. זו ההזדמנות שלכם, ושלנו, להציג לציבור הרחב את החוויות המיוחדות והרגעים השבריריים והמרגשים אותם חווינו.

 

לתרומות לעמותה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלי אבידור
שני שרה עם קרן פלס
צילום: שלי אבידור
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים