שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הדורס של לי זיתוני חזר בו: לא רוצה את הב.מ.וו השחורה
  עורך דינו של אריק רוביק הסכים למחוק את הבקשה לקבל חזרה מהמדינה את רכושו שנותר בידי המשטרה לאחר שנמלט מהארץ. אביה של לי: "התחושה של גם רוצח וגם רוצה את כלי הנשק שלו בחזרה היא מאוד מקוממת"

   

  המכונית שנתפסה בחניון ביתם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  המכונית שנתפסה בחניון ביתם (צילום: מוטי קמחי)

  פרקליטו של אריק רוביק, אחד משני דורסי לי זיתוני ז"ל, הגיע בצהריים (יום ה') להסכמה עם הפרקליטות למחוק את בקשתו לקבל מהמדינה את מכונית הב.מ.וו השחורה שבה הרג את הצעירה בתל אביב בספטמבר 2011. הוא ביקש גם לקבל מסמכים שנותרו בידי המשטרה. שני דורסיה של לי זיתוני נשפטו לעונשי מאסר בצרפת.

   

  במהלך הדיון הסבירה הפרקליטות שבכוונתה לטעון שבהיעדרו של רוביק בשל בריחתו מהארץ לאחר התאונה, אין לדון בנושא ללא נוכחותו. בעקבות הצהרת הפרקליטות ובהסכמת עורכי דינו של רוביק הסכימו הצדדים והשופט מחק את הבקשה, ונכון לעכשיו הג'יפ יישאר בידי המדינה.

   

  בדיון נכחו גם כמה מבני משפחתה של זיתוני וחברים. אביה של לי, איציק זיתוני, אמר ל-ynet: "עקבנו בהרבה תשומת לב אחרי העניין הזה, התחושה של גם רוצח וגם רוצה את כלי הנשק שלו בחזרה היא מאוד מקוממת. אנחנו מקווים שבהמשך הם יגיעו לארץ וימצו עמם את העונש שלהם. במקביל פתחנו נגדם תביעה אזרחית, אנחנו מבקשים בתביעה גם החזר על כל המאמצים הבין-יבשתיים והכספיים שהוצאנו שם".

  לי זיתוני ז"ל ()
  לי זיתוני ז"ל

  אריק רוביק וקלוד חייט בבית המשפט בפריז (צילום: ליאור ניר) (צילום: ליאור ניר)
  אריק רוביק וקלוד חייט בבית המשפט בפריז(צילום: ליאור ניר)

   

  עו"ד נסים מירום מהפרקליטות, בביהמ"ש    (צילום: מוטי קמחי)

  עו"ד נסים מירום מהפרקליטות, בביהמ"ש    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המכונית של הדורסים, לאחר התאונה (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  המכונית של הדורסים, לאחר התאונה(צילום: צביקה טישלר)

   (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  (צילום: צביקה טישלר)

  הדיון בביהמ"ש, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הדיון בביהמ"ש, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

  עורכי דינו של רוביק, עו"ד דבורה אביטבול וחן הולנדר, אמרו בתגובה: "הבקשה נדחתה, רצינו כרגע לשמור על הזכויות שלו להמשך ולבחון את הנושא.

  לא נכנסתי בשיקולי הלקוח שלי לבקשה אלא הלכתי משפטית לפיו אחרי כמה ימים מסוימים יש זכות לבקש החזר של ה'תפוסים' (מסמכים ורכוש)".

   

  עו"ד ניסים מירום מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי אמר: "מדינת ישראל לא ויתרה ולא תוותר על חובתה להביא את שני החשודים בדריסתה של לי זיתוני ז"ל לדין. העובדה שהשניים נשפטו בצרפת לא מפסיקה את החובה הזאת, שמדובר בפשע שבוצע על אדמת המדינה. הבקשה להחזרת הרכוש נמחקה, מדינת ישראל תמשיך להחזיק ברכב ובחשבונות הבנק עד להבאתם לדין של השניים לישראל".

   

  ב-2012 הרשיע בית המשפט בפריז את רוביק ואת קלוד חייט. רוביק, שנהג ברכב והואשם בהריגה ובהפקרה, נשלח לחמש שנות מאסר אף שהעונש המקסימלי עומד על 10 שנים. חייט נשלח ל-15 חודשי מאסר בפועל. בית המשפט קבע עוד כי השניים לא יהיו זכאים לשחרור מוקדם. בנוסף, רישיונם נפסל והם ישלמו קנס כספי כבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים