שתף קטע נבחר

סוכן סמוי חשף עסקאות סמים במגזר החרדי

במשך שנה וחצי התערה צעיר דתי בחברה החרדית בשכונת מאה שערים בירושלים וברמת בית שמש ונחשף לעסקאות סמים ונשק. פעילותו הביאה למעצר 45 חשודים. הסוכן: "מקווה שפעילותי תביא שקט לתושבים"

 

סוכן סמוי של המשטרה הביא למעצרם של 45 חשודים במעורבות בעסקאות סמים ומכירת נשק בשכונת מאה שערים בירושלים וברמת בית שמש. המשטרה מייחסת לחשודים שמתגוררים בירושלים, בבית שמש וביהודה ושומרון עברות של סחר ומכירה של סמים ואמצעי לחימה לסוכן המשטרתי. בעצורים שני נערים בני 15 ו-17, והמשטרה צופה מעצרים נוספים.

 

הסוכן, צעיר בן למשפחה דתית שהתחנך בישיבה בירושלים, גויס לפני כשנתיים ליחידת הסוכנים של היחידה המרכזית במחוז ירושלים. הוא החל לפעול כסמוי בשכונת מאה שערים, התערה בחברה החרדית והבחין בעסקאות סמים.

אמצעי לחימה שנתפסו במסגרת פעילות הסוכן (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
אמצעי לחימה שנתפסו במסגרת פעילות הסוכן(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

סמים בשווי מאות אלפי שקלים (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
סמים בשווי מאות אלפי שקלים(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

בהמשך החל הסוכן לרכוש באופן מבוקר סמים מסוגים שונים ובכללם מריחואנה, חשיש, הידרו, MDMA וקוקאין. בפעילות בשכונת מאה שערים הוא אף רכש רכב גנוב שהוצע לו וכלי נשק משני פלסטינים מחברון, שעבדו בשכונה ללא אישור שהייה.

 

לאחר כמה חודשים הועבר השוטר הסמוי לפעול במגזר החרדי ברמת בית שמש. במהלך פעילותו הבין הסוכן כי מדובר בשטח קשה, שקרבתו לגורמים עברייניים מהאזור מגבירה את מודעותו ורגישותו לנוכחות משטרתית.

 

הוא הצליח להתערות גם באזור זה וביצע עסקאות של רכישת סמים מסוחרים בסכומים גדולים. ברמת בית שמש הוא רכש עשרות קילוגרמים של סמים מסוג חשיש, הידרו, מריחואנה, MDMA וקוקאין בשווי כולל של מאות אלפי שקלים, רכב גנוב, שני תתי-מקלע מסוג קרל גוסטב, רובה M-16 ותחמושת.

 

פעילותו של הסוכן הסמוי, שנמשכה כשנה וחצי, הביאה להפללתם של 60 סוחרים, שחלקם מהווים יעדי פשיעה מרכזיים בתחום הפשיעה החמורה. בעצורים גם צעיר מהדרום, שעבר להתגורר בירושלים בעקבות החלטה קודמת של בית משפט בעניינו, שהורה על הימצאותו בחלופת מעצר בישיבה בירושלים. במהלך שהייתו בבירה

הוא איתר נערים, הדיח אותם והפעיל אותם במכירת סמים, כולל לסוכן הסמוי.

 

בתום המבצע אמר הסוכן: "אני מבקש להודות לכל מי שליווה אותי לכל אורך התקופה. אני מאמין ומקווה שפעילותי נגד מחוללי הפשיעה תביא שקט וביטחון לתושבים הנורמטיביים בשכונות העיר ותמנע התדרדרות של תמימים למעגל הפשיעה. כנאמר בספר דברים 'וביערת הרע מקרבך', אני תקווה כי נשכיל לקיים את הטוב ולבער את הרע במטרה לחברה טובה יותר".

 

לאחר המעצרים של כוחות המשטרה ומשמר הגבול העניק מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, לסוכן תעודת שוטר ואקדח אישי. הוא גם שיבח אותו על פעילותו נגד הפשיעה החמורה, ואף החמיא ליחידה המרכזית על הפעילות המאתגרת.

 

"מדובר בהפעלה מורכבת מאוד, בתאי שטח מאתגרים וחשדניים כלפי משטרה", אמר ניצב אדרי. "הכשרתו המקצועית של הסוכן על ידי הבלשים המנוסים, לצד יכולות הלמידה של הסוכן, תושייתו ואמונתו בצדקת הדרך, הביאה להפללתם של 60 חשודים והרחקתם מהציבור הנורמטיבי, למען ביטחון תושבי שכונות מאה שערים ורמת בית שמש וביטחון תושבי העיר ירושלים כולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
אמצעי לחימה שחשף הסוכן הסמוי
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים