שתף קטע נבחר

כוחות שב"כ פשטו על מאחז בבנימין

אנשי שב"כ ומשטרה ערכו בדיקות וחיפושים בשטחו, כולל בהאנגר גדול. באותו המאחז נעצרו בחודשים האחרונים כמה מאנשי "נוער הגבעות"

הפשיטה על המאחז ()
הפשיטה על המאחז

אנשי שירות הבטחון הכללי, המפלג לפשיעה לאומנית של משטרת מחוז ש"י והזיהוי הפלילי, פשטו הבוקר (יום ג') על מאחז בבנימין וערכו בדיקות בשטחו. הכוחות התמקדו בהאנגר גדול שנמצא בקצה המאחז, וביצעו בו חיפושים.

 

באותו מאחז נעצרו בחודשיים האחרונים כמה "נערי גבעות", וחלקם הורחקו מיהודה ושומרון לתקופות ארוכות. כמה מהנערים נעצרו לפני כחודשיים בחשד שהציתו רכבים של פלסטינים. אחד מהם שוחרר לפני כמה שבועות לאחר שהחשדות נגדו הוזמו. עורך דינו דוד הלוי טען: "למרשי לא היה קשר כלשהו לחשדות המיוחסים לו, ומתקבל הרושם שרשויות האכיפה ממהרות לעצור חשודים מבלי שיש בידיהן תשתית ראייתית ממשית".

בימים אלה מתנהלת בשב"כ חקירה מקיפה בנוגע לאירוע ההצתה בכפר דומא, שבו נרצחו בני משפחת דוואבשה. במהלך החקירה נעצרו כמה חשודים. מאז מעצרם מונעים מהחשודים לפגוש עורך דין ומעצרם הוארך כמה פעמים. בני משפחות החשודים טוענים כי התנהגות השב"כ בחקירה היא מכה לדמוקרטיה ומהווה שלילה של זכויות בסיסיות.

 

עורכי הדין עדי קידר וחי הבר המייצגים את החשודים מטעם ארגון "חוננו" מסרו בתגובה: "אנחנו עדים בשבועיים האחרונים

להתנהלות קשה מאוד. האמירות של גורמי הבטחון על כך שהופעלו נהלים חריגים מלמדות מבחינתנו עד כמה המצב בחקירה הוא קשה. הרשויות צריכות לבדוק לפרטי פרטים את מהלכי החקירה שנעשו כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים