שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נובמבר השחור: צניחה בכניסת תיירים לארץ
  טרור הסכינים בישראל והפיגועים באירופה נותנים אותותיהם: ירידה חדה נרשמה במספר התיירים המבקרים בישראל בחודש נובמבר 2015. בין הירידות הבולטות - בתיירות מרוסיה ומצפון אירופה

  נתונים שמפרסם משרד התיירות לגבי כניסות תיירים לישראל בחודש נובמבר 2015 מלמדים על צניחה של עשרות אחוזים בתיירות מאירופה, ככל הנראה בשל טרור הסכינים בישראל וגם בשל אירועי הטרור בצרפת ובסביבותיה. הנתונים מלמדים כי בחודש נובמבר חלה צניחה של יותר מ-30% במספר התיירים שהגיעו

  מאירופה לישראל בהשוואה לנובמבר 2013. בהשוואה לחודש נובמבר 2014 - שחל מיד לאחר מבצע "צוק איתן", הירידה היא של כ-10%.

   

  על פי הנתונים של המחלקה לסטטיסטיקה במשרד התיירות, בחודש נובמבר 2015 לעומת החודש המקביל ב-2013, חלה צניחה של 58% בכניסות תיירים מאיטליה, ירידה של 45% בתיירות מפילנד, של 36% בתיירות מגרמניה ו-59% בתיירות מרוסיה - אולם זו האחרונה מושפת בעיקר מהמצב הכלכלי הקשה במדינה.

   

  בנוסף, צרפת שלאחר אירועי הטרור בפריז, שבדיה, דנמרק וספרד הציגו צניחה של 24% במספר התיירים שהגיעו לישראל, אוסטריה הציגה ירידה של 28%, נורבגיה ירידה של 29% והולנד ירידה של 18% בתיירים שהגיעו לישראל.

   

  גם ממזרח אסיה חלו ירידות משמעותיות: 42% מיפן, 41% מטייוואן ו-50% מדרום קוריאה. לעומת זאת, חל זינוק במספר המבקרים שהגיעו מסין (69%) ותאילנד (55%) - אך ההסבר לכך הוא גידול במתן רשיונות לעובדים זרים - ובכל מקרה במספרים מוחלטים מדובר בסך הכל ב-202 מבקרים מתאילנד וכ-4,770 מבקרים מסין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נובמבר השחור: צניחה בכניסת תיירים לארץ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים