שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בחסות האו"ם: "ישראל מבצעת טיהור אתני בירושלים"
  במסגרת ועדת פלסטין, גוף שמממן האו"ם, הוקרא נאומו של המזכ"ל באן קי מון שהאשים את ישראל ב"כיבוש של עשרות שנים שגרם לגל הטרור". במסמך רשמי של הוועדה נכתב: "בירושלים מתקיימת מדיניות של טיהור אתני וסילוק הערבים"

  "בירושלים מתקיימת מדיניות של טיהור אתני, של סילוק הערבים מירושלים. מאז ספטמבר המצב החמיר". כך נכתב במסמך רשמי של האו"ם, שהופץ כסיכום של "ועדת פלסטין" שננעלה בג'קרטה, אינדונזיה, והגיע הלילה (ד') לידי ynet.

   

  "ועדת פלסטין" אינה גוף קיקיוני, אלא גוף שפועל במסגרת האו"ם ובמימונו. בוועדה משתתפים בין השאר ארגון השיבה הפלסטיני של החמאס שצורף לפני כמה חודשים כגוף מייעץ לאו"ם. הכינוסים מתקיימים במטה האו"ם בניו יורק ולעתים במדינות אחרות בעולם. הפעם נערך כינוס של יומיים באינדונזיה, ובמהלכו נפוץ המסמך המסכם שמסומן באופן רשמי "העצרת הכללית/ פלסטין 1355".

  במודגש: המשפט על טיהור האתני בירושלים ()
  במודגש: המשפט על טיהור האתני בירושלים

  במסמך נכתב על-ידי שאוואן ג'בארין, מנהל מרכז משפטי ברמאללה, ש"מאז שישראל סיפחה את מזרח ירושלים ב-1967 היא ביצעה מדיניות כוללת של הגברת אחיזתה בעיר והחלשת הנוכחות הפלסטינית בה. בירושלים מתקיימת מדיניות של טיהור גזעי, של סילוק הערבים מירושלים. מאז ספטמבר המצב החמיר. המדיניות של ישראל אחראית למצב הנוכחי, אבל הפלסטינים לא יוותרו. הגיע הזמן שמדינות ינתקו את שיתוף הפעולה עם ישראל, יחרימו את תוצרת ההתנחלויות ויטילו סנקציות".

   

  מזכ"ל האו"ם לפני חודשיים במסר לישראלים ולפלסטינים

  מזכ"ל האו"ם לפני חודשיים במסר לישראלים ולפלסטינים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בכינוס הקריאו את דבריו של מזכ"ל האו"ם, שהצדיק למעשה את גל הטרור הנוכחי באומרו כי "הכעס שאנחנו רואים כיום נובע מחמישה עשורים של כיבוש ישראלי. זו תוצאה של פחד, השפלה, תסכול ואי אמון". באן הוסיף כי "הנוער הפלסטיני מיואש מההבטחות שלא קוימו ואינו רואה את האור בקצה המנהרה".

    

  שגריר ישראל באו"ם דני דנון הגיב ואמר: "אין הצדקה לטרור". הוא ציין בהודעה כי "במקום לבזבז זמן בניסיון לתרץ את הטרור הפלסטיני, על האו"ם לפעול מול הרשות למגר את ההסתה שמגיעה מהדרגים הגבוהים ביותר ומחלחלת לתוך מערכת החינוך ולרשתות החברתיות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים