שתף קטע נבחר

סרטון מטריד מהגולן: הוצאה להורג נוסח דאעש

ארגון "חללי אל-ירמוכ" המזוהה עם "המדינה האיסלאמית" פרסם סרטון הנושא סממני דאעש, ובו נקשרים שבויים למטעני חבלה בגולן הסורי - ומפוצצים

מתוך סרטון ההוצאה להורג ()
מתוך סרטון ההוצאה להורג

סרטון מטריד מאזור הגולן: ארגון "חטיבת חללי אל-ירמוכ" שנלחם בסמוך לגבול עם ישראל נגד "ג'בהת א-נוסרה", שלוחת אל-קאעידה בסוריה, פרסם היום (ד') סרטון קשה שבו מוצאים להורג אנשי "ג'בהת א-נוסרה" בשיטות שמזכירות מאוד את דאעש. הסרטון כולו נושא סממנים מובהקים של ארגון "המדינה האיסלאמית".

 

"חטיבת חללי אל-ירמוכ" הוא ארגון שפעילותו מתמקדת בדרום הרמה הסורית, ובפיגוע שביצעו לאחרונה אנשי "ג'בהת א-נוסרה" הם הצליחו לחסל את מפקד החטיבה, עלי אל-ברידי. הסרטון שפורסם היום הוא כנראה תגובה לאותו חיסול.

 

בסרטון שנושא את השם "טיהור הלבבות" – שם דומה לשם הסרטון שבו הציג בתחילת השנה דאעש את שריפתו למוות של הטייס הירדני שנפל בשבי – לבושים השבויים במדי אסיר כתומים של נידונים למוות, כמו בסרטוני דאעש. לפי הסרטון הם לכאורה הודו במעשיהם ובהשתתפות בחיסולו של מפקד הארגון. גם פס הקול בסרטון מזכיר את פס הקול בסרטוני דאעש. בסוף הסרט קושרים

אנשי הארגון את שני השבויים זה לזה, שופכים עליהם בנזין – ומפוצצים אותם במטעני חבלה.

 

בחודשים האחרונים מתנהלים קרבות עזים בין "ג'בהת א-נוסרה" ופלגים הדומים לה לבין התארגנויות המזוהות עם דאעש. קולות הלחימה בין "ג'בהת א-נוסרה" לבין "חללי אל-ירמוכ" נשמעים מעת לעת היטב בצד הישראלי של הגבול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך סרטון ההוצאה להורג בגולן
מומלצים