שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פעילי שמאל הפגינו: "הימין לא ישתיק אותי"
  ברקע סערת "שוברים שתיקה" מחו מאות יהודים וערבים בתל אביב על מה שהגדירו גל ההסתה של הימין. "לא ניתן לימין להמשיך להסית ולהתיר דם"

   

  ההפגנה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ההפגנה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  מאות פעילי שמאל הפגינו הערב (שבת) בתל אביב במחאה על גל ההסתה ששוטף לטענתם את הארץ מקרב חוגי הימין. המפגינים צמעדו ממצודת זאב לעבר האנדרטה לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, והתייחסו למתקפה על נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ומסע הדה-לגיטימציה לטענתם נגד פעילי זכויות אדם ונציגי ארגון "שוברים שתיקה". מולם הפגינו כמה פעילי ימין.

   

  באירוע השתתפו מאות יהודים וערבים ממפלגות וארגונים שונים. המפגינים טענו כי השלטון מסית במקום להציע פתרונות נגד ניסיונות ההשתקה וההפחדה של הימין הקיצוני בממשלה ומחוצה לה. בנוסף הניפו המפגינים שלטים שעליהם נכתב בין היתר "הימין לא ישתיק אותי" ו"ההסתה מתחילה מהממשלה".

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  כמה פעילי ימין קיימו הפגנת נגד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  כמה פעילי ימין קיימו הפגנת נגד(צילום: מוטי קמחי)

  דני פילק, מתנועת "עומדים ביחד" וממארגני ההפגנה הערב, אמר כי "אנחנו מתחילים את הצעדה שלנו נגד ההסתה הפרועה והמסוכנת של הימין מול מצודת זאב, כי הידיים הן ידי אם תרצו - אבל

  הקול קולו של נתניהו ושרי ממשלתו. הממשלה נכשלה, ההבטחה היחידה שהם מסוגלים לקיים זה שלעולם נאכל חרב, ומסתירים את הכישלון על ידי הסתה נגד מי שחושף את מחדליהם".

   

  יריב אופנהיימר, מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", אמר: "יצאנו הערב להגיד: לא ניתן לימין להמשיך להסית ולהתיר דם, לא של נשיא המדינה ולא את דמם של פעילי השמאל".

   

  מיה כץ, פעילה בתנועת "לוחמים לשלום", אמרה: "על אף אווירה המצמצמת כל ניסיון להביע מגוון דעות בציבור הישראלי, אנו ב'לוחמים לשלום' נמשיך וניאבק על חובתנו להציף את תמונת המציאות הקשה בשטחים. נמשיך במאבק לסיום הכיבוש. אנו, ישראלים ופלסטינים מציעים דרך אחרת לחיות כאן בכבוד ובביטחון. לכולם". 

   

  מהצד השני של המתרס הפגינו נציגי ועד מתיישבי השומרון. לדבריהם, הם הגיעו למחות על כך שהשמאל סותם את פיהם של ארגוני הימין. מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון שגיא קייזלר אמר: "אנו מסכימים עם הטענה לחופש הדיבור ועל כן הצטרפנו גם אנחנו לצעדה. כשעמותות השמאל הקיצוני עושות פעולה נכונה ואמיתית אנחנו מתגייסים כתף אל כתף לעזור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים