שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקרב על תיק הפנים שפינה סילבן שלום: אריה דרעי או מירי רגב?
  הודעת הפרישה של השר סילבן שלום נתנה את האות למלחמה על תיק הפנים. לדברי בכירים בליכוד, יו"ר ש"ס הוא אחד המועמדים לתפקיד: "אם דרעי ירצה, התיק שלו". מקורבי מירי רגב: "היא ראויה לתפקיד". גם השר יריב לוין צפוי להשתדרג. נתניהו מחזיק כעת בחמישה תיקים

   

  מי יירש את שלום? השרים רגב ודרעי (צילום: אמיל סלמן, מוטי קמחי, ענת מוסברג)
  מי יירש את שלום? השרים רגב ודרעי(צילום: אמיל סלמן, מוטי קמחי, ענת מוסברג)

  הודעת הפרישה הערב (יום א') של שר הפנים, סילבן שלום מהחיים הפוליטיים, נתנה את האות לפתיחת הקרב על התיק שהתפנה והועבר זמנית לידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. נראה כי שני המועמדים המרכזיים לתפקיד שר הפנים הם יו"ר ש"ס אריה דרעי, ושרת התרבות מירי רגב. שר נוסף שיכול להשתדרג בסבב התיקים החדש הוא שר התיירות יריב לוין, ואחת האפשרויות שעלו על הפרק היא משרד הכלכלה. בכירים בליכוד הבהירו בנוגע לתיק הפנים: "אם דרעי ירצה בו, הוא שלו".

   

  כאמור, תיק הפנים עבר זמנית לנתניהו, המכהן כעת מלבד תפקידו כראש ממשלה, גם כשר החוץ, שר התקשורת, השר לשיתוף פעולה אזורי ושר הכלכלה. עד לפני כמה חודשים שימש נתניהו גם כשר הבריאות, אולם בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ הוא נאלץ למנות את יעקב ליצמן (יהדות התורה) לשר.

   

  בליכוד אומרים כי נתניהו נערך ביממה האחרונה לאפשרות ששלום יפרוש והחל לערוך שיחות בנושא. גורמים פוליטיים הבהירו כי מאז התפטרותו של דרעי ממשרד הכלכלה ומהמשרד לפיתוח אזורי, בשל סירובו לחתום מתוקף סמכותו כשר כלכלה על מתווה הגז, היה ברור לנתניהו כי דרעי מצפה למינוי באחד ממשרדי הממשלה הבכירים. בסביבתו של דרעי אמרו הערב כי הוא לא שוחח עם איש בנושא מכיוון שהוא עסוק בהכנות לחתונת בתו שתיערך מחר.  

   

  ח"כ מיקי זהר על השר שלום: "לחכות למשטרה"    (צילום: אלי סגל אורי דוידוביץ', צילום: אלי סגל אורי דוידוביץ', ג'וג' גינסברג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בסביבתה של השרה רגב מדברים על כך שיש לה ציפייה מראש הממשלה למנות אותה לשרת הפנים או לתפקיד הבכיר שיתפנה. למהלך יש גם הסכמה רחבה בשורות הליכוד ובקרב ראשי הרשויות. מקורבי השרה רגב אמרו שהיא הראויה למינוי לתפקיד בכיר, גם משום מקומה הגבוה בליכוד וגם משום שוויתרה באצילות על תפקיד שרת הרווחה שהובטח לה במהלך הקמת הממשלה. עתה, כשניתן למנות שר לתפקיד בכיר, ראוי שזו תהיה היא, כי הייתה נאמנה לראש הממשלה, סייעה לו ולא הקשתה עליו, ועכשיו הציפייה היא שתקבל את המינוי לו היא ראויה.

   

  בנוסף, סגן השר איוב קרא העביר מסרים לנתניהו שהוא מצפה להשתדרג לשר כי הוא חבר הכנסת הוותיק ביותר בליכוד.  

  השר לוין. נחשב לנאמן ומקורב לראש הממשלה (צילום: עפר מאיר, ניצן דרור ואבי חי)
  השר לוין. נחשב לנאמן ומקורב לראש הממשלה(צילום: עפר מאיר, ניצן דרור ואבי חי)

  השר יריב לוין, המכהן כיום כשר התיירות וכשר המקשר בין הכנסת לממשלה, נחשב לאחד השרים הקרובים והנאמנים ביותר לנתניהו. בשל כך צופים בליכוד כי יש אפשרות שכאשר ייפתח סבב התיקים, גם לוין ישתדרג לתיק בכיר יותר.

    

  מוקדם יותר הערב הודיע השר שלום על פרישתו: "במשך כעשרים ושלוש שנים אני משרת במסירות ואמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים, זאת מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר", אמר השר בהודעתו. "בשבוע החולף קצתי בדרך הייסורים שאני עובר ונאלץ להעביר שוב את ילדיי, את אשתי ואת אמי המבוגרת. משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלו החלטתי לפרוש מתפקידי כשר וכחבר כנסת". 

  וינשטיין. החליט לחדש את הבדיקה על הטענות נגד שלום (צילום: מוטי קמחי)
  וינשטיין. החליט לחדש את הבדיקה על הטענות נגד שלום(צילום: מוטי קמחי)

  ההודעה הזו של שלום לא חילצה אותו מהזירה המשפטית סביב העדויות של נשים על הטרדות מיניות. בתום דיון שנערך בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, החליט וינשטיין, על פי המלצת פרקליט המדינה, להנחות את המשטרה לחדש את הבדיקה שנערכה בזמנו של הטענות והמידע שפורסמו בנוגע לשר שלום. פרקליטות מחוז תל אביב תלווה את מהלכי הבדיקה.

   

  מאבטח: השר בילה עם נשים בשירותי בתי קפה

  אחד ממאבטחיו של השר שלום סיפר בערוץ 10 על מפגשים מיניים של השר עם נשים בחדרי שירותים של בית קפה ומסעדה בתל אביב, אחת מהן עבדה איתו: "עבדתי עם השר סילבן שלום תקופה קצרה. באחת הפעמים שעבדתי איתו קיבלתי הודעה שיש שינוי בלו"ז ואנחנו צריכים לרדת מיד לקפה דובנוב. הגענו לקפה דובנוב, אני מגיע לקפה, אני מזהה בחורה שעובדת במשרד, יושבת באחד השולחנות. השר ניגש והתיישב מולה".

   

  כעבור כמה דקות, סיפר המאבטח, האישה קמה מהשולחן והלכה לכיוון השירותים. "דקה לאחר מכן גם השר נעמד והלך לכיוון השירותים. לאחר שהשר נכנס לאחד מהתאים סרקתי את כל תאי השירותים גם של הנשים וגם של הגברים ולא היה ספק שהם נמצאים באותו התא והרעשים גם לא השאירו כל ספק מה מתרחש שם. אחרי בערך רבע שעה, עשרים דקות, אותה עובדת יצאה מתא השירותים. לאחר מכן גם השר יצא, הם חזרו לאותו השולחן, וכמה דקות - אולי שלוש, ארבע, חמש דקות אחר כך - הפגישה הסתיימה וכל אחד חזר למשרד".

   

  לדבריו, אירוע דומה התרחש ביום הראשון לעבודתו עם השר. "סילבן נפגש עם חברים שלו במסעדת 'קנטינה'. כעבור איזה חצי שעה, שעה, לאחר שהגענו סילבן הלך לשירותים. כמצופה ממני ירדתי אחריו, ראיתי לאיזה תא שירותים הוא נכנס ולפתע זיהיתי בחורה עומדת בצד. ברגע שהתרחקתי מעט, היא נכנסה לאותו תא השירותים שהשר נכנס אליו. על מנת לוודא שאני לא מדמיין ושאני באמת מאבטח שר בזמן שהוא מבלה עם בחורה בתא שירותים, בדקתי את כל תאי השירותים וכולם היו ריקים מלבד התא שלו. ושוב, לא היה ספק מה קורה בתא. ניתן היה פשוט לשמוע את זה. חשוב רק לציין שאת הבחורה הספציפית הזו אני לא מזהה כבחורה שעבדה במשרד".

   

  המאבטח סיפר שבסיבוב הקודם של הפרשה יצר קשר עם להב 433 ובחקירה סיפר את כל מה שהוא יודע, "לא היה נראה שיש איזשהו מאמץ מיוחד לבוא ולנסות למצוא את הבחורה האמיתית. פשוט הביאו לי כמה תמונות, זו לא הייתה הבחורה הזו, אוקיי, פה זה נגמר. למחרת שמעתי על זה שהחקירה נגמרה ופה כל זה הסתיים, והנה אנחנו עכשיו אחרי שנה וחצי".

   

  השר שלום נעדר הבוקר מישיבת הממשלה השבועית. ר', אחת מהנשים הטוענות כי שלום הטריד אותן מינית, סיפרה בראיון לתוכנית "הכול דיבורים" ברשת ב' עם עדי מאירי ובני טייטלבוים כי ההטרדה שהיא מייחסת לשר שלום אירעה לפני כשלוש שנים. לדבריה, "הגעתי אליו במסגרת פגישת עבודה שנקבעה מראש. הפגישה עסקה בכל מיני נושאים ובמהלכה כמובן שגלשנו לשיחות קצת יותר חבריות, קצת בעניינים שונים, ואז באיזשהו שלב סילבן התחיל להגיד לי שהוא בעצם כבר שנים חושב עליי ויש לו מחשבות אינטימיות לגביי ושהוא היה רוצה להיפגש איתי מחוץ לשעות העבודה".

   

  ר' ציינה כי הבינה לאן השיחה מתקדמת, ובשלב זה החליטה לפעול: "קמתי בעצם לצאת מהחדר, ואז סילבן שלום קם אליי ופשוט התנפל עליי ונישק אותי. אני הדפתי אותו ויצאתי מהחדר". היא הביעה אכזבה לנוכח טיפול הרשויות במקרים דומים, ולכן החליטה לא להתלונן נגדו: "אני רואה איך הפרטים שהמתלוננות מספרות מרוחים על דפי העיתונים. לא התלוננתי אז וגם היום לא אתלונן, אני רואה מה קורה למתלוננות אחרות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הקרב על תיק הפנים שפינה סילבן שלום: אריה דרעי או מירי רגב?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
  סילבן שלום עוזב את החיים הפוליטיים
  צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
  צילום: אמיל סלמן
  השר דרעי. יחזור למשרד הפנים?
  צילום: אמיל סלמן
  מומלצים