שתף קטע נבחר

פרקליט שרה נתניהו: לסגור תיק מעונות רה"מ, אין ראיות לעבירה פלילית

מנסה למנוע את חקירת אשת ראש הממשלה: עו"ד וינרוט כתב ליועמ"ש כי יש לסגור את התיק: "גם על פי התסריט הכי מחמיר, אין ראיות לעבירה פלילית"

עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, מבקש מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור את תיק החקירה נגד מרשתו בפרשת מעונות ראש הממשלה ולמנוע את חקירתה במשטרה. וינרוט טוען כי על פי ניתוחיו המשפטיים, גם בהנחה שמדובר בתסריט המחמיר ביותר העולה מהעדויות אין ראיות לעבירות פליליות.

 

וינשטיין דחה באמצעות מכתב את בקשתו של וינרוט, להיפגש עמו כדי לשוחח על חקירתה במשטרה וסגירת תיקה של שרה נתניהו. מלשכת היועץ המשפטי לממשלה אישרו הבוקר את דבר פגישת וינרוט עם היועץ. לדברי המקורות, בין השניים התקיימה פגישה "אישית", שבמהלכה וינרוט ביקש לדבר על האפשרות להפסיק את חקירתה של שרה נתניהו, אך היועץ הפסיק את השיחה ואמר לוינרוט שיעלה את כל בקשותיו בכתב. וינרוט פנה במכתב קצר לויינשטיין וביקש לקיים פגישה ונענה על ידיו שאין טעם לקיימה.

 

זה חודש מונחת על שולחנו של וינשטיין בקשה של המשטרה לחקור באזהרה את שרה נתניהו, בחשד לעבירות על טוהר המידות בפרשה, שעיקרה: חשד כי בני הזוג נתניהו הציגו חובות פרטיים לנותני שירותים בביתם בקיסריה, כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים - והמדינה שילמה במקומם.

 

בית ראש הממשלה בקיסריה  (שאול גולן,  "ידיעות אחרונות"   ) (שאול גולן,
בית ראש הממשלה בקיסריה (שאול גולן, "ידיעות אחרונות" )
 

בחודש יולי, בעקבות פניות חוזרות של המשטרה, עברה בדיקת המשטרה שאישר היועץ וינשטיין לחקירה רשמית, בעקבות דו"ח חמור של מבקר המדינה בעניין. החקירה החלה בשל הצורך לחקור תחת אזהרה שני עדים מרכזיים בפרשה.

 

הנחקר המרכזי הוא סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאיש הממונה על הנעשה במעונות ועל הקצאת הכספים, כוח האדם והתשלומים עזרא סיידוף. מלבדו נחקר באזהרה החשמלאי אלי פחימה מאור עקיבא, שביצע עבודות חשמל רבות במעונו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה ושלגביו קיים חשד כי התשלום עבור העבודות הפרטיות גולגל אל הציבור. 

 

וינשטיין מתכוון להיפגש בימים הקרובים עם ראשי אגף החקירות של המשטרה ועם צוות החוקרים וככל הנראה יורה בסופו של דבר לחקור את שרה נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים