שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מרצה מצרי הותקף באוניברסיטת חיפה: "משת"פ של ציונים". תיעוד

  ד"ר עומר סלאם, חוקר דתות ממצרים, הגיע להרצות בפני סטודנטים בחוג לפסיכולוגיה על דו-קיום. שני סטודנטים ערבים מתא בל"ד התנפלו על המרצה ואחד מהם הניף אצבע משולשת לעברו: "רוקד על דם השהידים". האוניברסיטה: "הסטודנטים יועמדו לדין משמעתי". צפו בהתפרעות

    

  מרצה מצרי בעל שם עולמי מגיע לישראל לדבר על דו-קיום ומותקף מילולית: בתחילת השבוע הרצה ד"ר עומר סלאם, חוקר דתות מצרי מאוניברסיטת ייל, להרצות בפני סטודנטים לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה והותקף מילולית על-ידי שני סטודנטים פלסטינים שהאשימו אותו "בשיתוף פעולה עם ציונים".

   

  ד"ר סלאם מנהל גם ארגון בינלאומי לשלום, יוזמה רב-דתית שנוסדה בפאלו אלטו בקליפורניה על ידי מוסלמים, נוצרים ויהודים המתמקדים בשיפור יחסים בין קבוצות דתיות מתנגשות במזרח התיכון בכלל, ובישראל בפרט.

  אחד הסטודנטים מתעמת עם המרצה ()
  אחד הסטודנטים מתעמת עם המרצה

  סלאם הגיע לשוחח עם התלמידים על היחסים בין ערבים ויהודים וכן על הקריאה של הקוראן את היחסים האלו. עם זאת, שני סטודנטים ערבים, מתא בל"ד באוניברסיטה, לא אהבו את דבריו. "דם שהידים נשפך ובסוף נותנים בעבוס בעבוס (אצבע משולשת). אתה יודע מה זה", צעק אחד הסטודנטים והניף לעבר המרצה אצבע משולשת.

   

  הסטודנט השני, שצילם את הסיטואציה, התפרץ לעבר המרצה: "לך תדבר עם משפחת דוואבשה על דו-קיום", צעק הסטודנט. חברו המשיך: "שיעצרו את הקולוניליזם בפלסטין, הם משתקים אותנו".

   

  אחד הסטודנטים הצביע על המרצה שהביא את ד"ר סלאם למוסד ואמר: "זה המרצה שלי, תסתכל לאן הגענו, זה המרצה שלי. באו כדי להשתיק אותנו, הציונים הם שמגנים עלייך. תתבייש לך, הציונים מגנים עלייך". אותו סטודנט לא הפסיק. "אתה הגעת כדי לתמוך בקולוניליזם. אתה רוקד על דם השהידים".

   

  סטודנט אחר צעק לעבר המרצה: "למה אתה מגיע לכאן? אין לך כבוד. לך תתקן את המצב במצרים". בשלב מסוים נשמע מישהו אומר שהפגישה תיעצר לכמה דקות, ככל הנראה על מנת להרגיע את הרוחות. מיד לאחר התקרית המבישה פנה המרצה שהזמין את האורח המצרי לוועדת המשמעת והגיש תלונה נגד שני הסטודנטים. נכון לרגע זה, ועדת המשמעת עדיין לא דנה בעניינם.

   

  קובי רבינוביץ', יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה התייחס למקרה, ואמר: "מדובר בשני סטודנטים בחוג לפסיכולוגיה. הם מוכרים מאוד על רקע הדעות הפוליטיות שלהם והם משתייכים לבל"ד. אותו מרצה בסך הכול בא לדבר על ספר חדש שהוא כתב שעוסק בשלום ודו קיום. חשוב לי לציין שאותם סטודנטים לא מייצגים את המרקם של האוניברסיטה. זה משהו חריג בנוף האקדמי שלנו. אנחנו כל הזמן פועלים לדו קיום, ואנחנו בהחלט לא נותנים יד לדבר הזה. אנחנו פנינו לאוניברסיטה בבקשה לטפל בנושא הזה באופן משמעתי ודחוף".

   

  מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה: "במהלך הרצאתו של החוקר המצרי ד"ר עומר סלאם מאוניברסיטת ייל, שהגיע לאוניברסיטת חיפה כדי לדבר בנושא של דו קיום ושלום בין דתי, התנהגו מספר סטודנטים בבוטות ובניגוד לכל הכללים המקובלים באוניברסיטת חיפה כשקטעו את דברי המרצה בצעקות, הקנטות ומה שנראה כאלימות מילולית. מיד עם היוודע הדבר הגיע צוות של ביטחון האוניברסיטה, הוציא את הסטודנטים ולקח את פרטיהם. האוניברסיטה רואה את הנושא בחומרה רבה והסטודנטים יעמדו לדין משמעתי. לא נסכים בשום צורה להתנהגות כזו שפוגעת בהליך התקין של הלימודים והמחקר".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים