שתף קטע נבחר

תיעוד מהגו-פרו: מסתערבים וכלבים במבצע בקלנדיה

כוח מסוערב של יחידת דובדבן ולוחמי יחידת עוקץ וכלביהם נשלחו למשימת מעצרים בקלנדיה. שני לוחמים נפצעו קל, אך המבצע המתועד הוכתר בהצלחה: המבוקשים הפלסטינים נעצרו

 

 

מסתערבי דובדבן וכלבני עוקץ בהסתערות על המחבלים בקלנדיה: במבצע מעצרים חריג שנערך בצהריים (יום ה') במחנה הפליטים שליד ירושלים, עצר כוח מסוערב של יחידת דובדבן, מלווה בלוחמי יחידת עוקץ עם כלבי הגישוש שלהם, שני מבוקשים פלסטינים שחשודים במעורבות בפיגועי ירי בעת האחרונה בגדה.

 

השניים "נשלפו" מבתיהם באחד מהמעוזים האלימים ביותר בשטחים, שגם הפעם ערך קבלת פנים קשה לכוחות צה"ל: מאות פלסטינים השליכו לעבר החיילים סלעים וחפצים כבדים מגגות הבתים במחנה הפליטים הצפוף, יידו אבנים, מטעני חבלה מאולתרים ובקבוקי תבערה, ושניים מהם אף פתחו בירי חי לעבר הכוחות.

מחפשים אחר המבוקשים בקלנדיה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מחפשים אחר המבוקשים בקלנדיה(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

לוחמי דובדבן השיבו באש מדויקת לעבר המחבלים, אחד מהם נהרג ואחר נפצע קשה. במקביל, שני לוחמים נפצעו באורח קל בגפיהם מיידוי האבנים המסיבי אך המבצע הדחוף, שנבע ממודיעין "חם" שסיפק שב"כ, הסתיים בסופו של דבר בהצלחה עם יציאת הכוחות מהמחנה כשבידיהם שני המבוקשים.

 

המבצע והפרות הסדר הקשות במהלכו תועדו על ידי הפלסטינים, אך גם על ידי הלוחמים שנשאו על קסדותיהם מצלמות גו-פרו. כלבני עוקץ סייעו ללוחמים המסתערבים שהגיעו באופן חשאי ללב המחנה להיחשף ברגע הנכון בתיאום בין כלל הכוחות, לרבות עם לוחמי גדוד קדם של פיקוד העורף שהעניקו מעטפת לכוחות המיוחדים ואפשרו את יציאתם הבטוחה מהמחנה אל מול ההמון האלים.

 

הכלבים וידאו שלא הוטמנו מטעני חבלה או אמצעי לחימה בדרכם של הלוחמים. השימוש בכלבי תקיפה לא בוצע מאז מקרה שנוי במחלוקת שהתרחש לפני כתשעה חודשים באזור כרמי צור. במקרה המדובר תועדו שני חיילים משסים כלבים בנער פלסטיני.

 

לוחמי יחידת דובדבן הפכו בחודשים האחרונים לחוד החנית אל אוגדת איו"ש בביצוע עשרות מעצרים מורכבים לסיכול פיגועים, חלקם באופן מסוערב, כמו למשל ב"שליפת מסיתים מרכזיים מזירות של הפרות סדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
פועלים במחנה הפליטים העוין
צילום: דובר צה"ל
מומלצים