שתף קטע נבחר

הגיס של מנדלבליט מקורב לאיילת שקד

היועץ המשפטי לממשלה המיועד לא דיווח לוועדת האיתור כי גיסו פעיל מרכזי בבית היהודי ותומך של שרת המשפטים. מנדלבליט: לא נדרשתי לדווח על קרבה משפחתית כלשהי. השרה שקד: אין בינינו קרבה מיוחדת

השרה שקד עם הגיס יוסי חיים הרוש ()
השרה שקד עם הגיס יוסי חיים הרוש

 

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט לא דיווח לועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה שגיסו הוא פעיל פוליטי במפד"ל וידוע כאחד מתומכיה של שרת המשפטים איילת שקד.

 

אשתו של מנדלבליט היא אחותה של אילנית הרוש שנשואה ליוסי חיים הרוש שהוא סגן ראש עיריית לוד וראש סניף הבית היהודי בעיר וגם פעיל ארצי במפלגה. הרוש ידוע כאחד מתומכיה של איילת שקד בפריימריז. נודע, שבאחת הפגישות שלהם לאחרונה הרוש אף אמר לשקד שהוא קרוב משפחה של מנדלבליט.

 

איילת שקד היא מתומכיו העיקריים של מנדלבליט לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה והיא גם זו שפנתה לכל חברי הממשלה עם המלצה לאשר את מינויו של מנדלבליט כפי שהמליצה ועדת האיתור בראשותו נשיא בית המשפט העליון בדימוס אשר גרוניס.

אביחי מנדלבליט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אביחי מנדלבליט(צילום: מוטי קמחי)
 

מנדלבליט אישר אמש את קרבתו המשפחתית להרוש, אך טען באמצעות יועץ התקשורת של ראש הממשלה כי לא היה צריך בשום שלב בתהליך הבחירה לדווח על קירבת משפחה לאדם כזה או אחר. עם זאת הוסיף, כי במסגרת הסדר ניגוד העניינים שייערך עבורו, ושיושלם בימים הקרובים, הוא ידווח על קרבה משפחתית זו.

 

עם זאת, בא כוחו של מנדלבליט טען אתמול בתשובה לעתירה לבג"ץ כי "הוא עובד מדינה מקצועי ללא כל זיקה מפלגתית לשר משרי הממשלה, הוא מעולם לא היה חבר מפלגה או פעיל בגוף פוליטי והוא אינו מקורב באופן אישי למי מחברי הממשלה. למעט קשריו המקצועיים הנובעים מתפקידו".

 

מלשכת השרה שקד נמסר אמש בתגובה: "בבית היהודי יש כ-1,000 חברי מרכז וכמעט כולם תמכו בשרה, כפי שמוכיחה העובדה שהיא הגיעה למקום ראשון בפריימריז. אין כאן שום קרבה מיוחדת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אביחי מנדלבליט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים