שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האב שהציע את בתו למכירה יישאר במעצר: "יעשה הכול תמורת כסף"
  בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של האב על מעצרו. עורך דינו של החשוד: "אפשר להתרשם בפייסבוק שהאב אוהב את בתו"

  האב החשוד בבית המשפט (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
  האב החשוד בבית המשפט (צילום: רועי ינובסקי)
   

  האב שנחשד כי הציע למכירה את בתו בת שלושת החודשים תמורת כמאה אלף שקלים יישאר במעצר למרות ערעורו על החלטה קודמת. כך פסק הבוקר (ו') בית המשפט המחוזי בירושלים. אשתו (27) שוחררה בתנאים מגבילים בסיום חקירתה.

   

  האב חשוד בסחר בבני אדם, נוכח העובדה ששילם מקדמה לסוכן משטרתי ואף חתם על חוזה שלפיו ימכור את התינוקת כדי לכסות על חובות כספיים. שופט המחוזי קבע: "שעה שאדם מוכר תינוקת לאדם זר הוא יכול לצפות כי זו יכולה להגיע לעבדות, זנות או ביצוע עבירת מין". עוד נכתב: "ניתן לומר כי מי שמסוגל למכור את בתו יכול לעשות הכול תמורת בצע כסף".

   

  "יחס אוהב לבתו". עורך דינו של האב החשוד    (צילום : אלי מנדלבאום)

  "יחס אוהב לבתו". עורך דינו של האב החשוד    (צילום : אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מעצרו של האב, בעל עבר פלילי של עבירות הונאה, הוארך אתמול בשבעה ימים, אך הוא ערער על ההחלטה. עו"ד דוד ברהום מהסנגוריה הציבורית המייצג את החשוד הבהיר כי האב אוהב את בתו ולא ניסה למכור אותה, אלא אך ורק "להוציא כספים כהלוואה. ייתכן שלא בדרך כשרה, אולם לא בדרך של מכירת בת". הוא ציין כי החשוד הפנה את בית המשפט לעמוד הפייסבוק שלו, בו ניתן להתרשם מהיחס לבתו.

   

  החקירה החלה בעקבות מידע שהתקבל על אודות החשוד. באישור ובתיאום פרקליטות מחוז ירושלים, יצר שוטר סמוי קשר עם החשוד ונפגש עמו כמה פעמים. במהלך המפגשים והשיחות בין החשוד לבין השוטר הסמוי, ניסה החשוד להאיץ בשוטר לבצע את עסקת המכירה. הוא אף ציין כי יש בפניו הצעה ממשפחה נוספת, טענה שהתבררה כלא-נכונה, כאמצעי לחץ לסיום העסקה.  

   

  שלשום התקיים מפגש בין השוטר הסמוי לחשוד. החשוד הגיע למפגש עם התינוקת במטרה לקבל מקדמה כספית לקראת השלמת המכירה וברגע שהתינוקת נמסרה לידי השוטר, נעצר החשוד ובהמשך נעצרה גם אשתו. בחקירתו טען כי לא באמת התכוון למכור את התינוקת, אך היה לו צורך מיידי בכסף לכיסוי חובות הימורים. התינוקת הועברה לטיפול גורמי הרווחה בעיריית ירושלים.

   

  עו"ד ברהום הבהיר בבית המשפט כי כלל לא מדובר בפרשה של מכירת תינוקת או סחר בבני אדם. "התקיים מפגש במסגרתו קיבל 5,000 שקלים והיה הסכם במסגרתו היה צריך לקבל 95,000 שקלים נוספים. הכסף היה זמין, הילדה לא יצאה מרשותו. אולם אותו סוכן סמוי נטל הילדה מזרועותיו. אך הילדה לא יצאה מחזקת העורר". הוא המשיך וציין כי העובדה שהאם שוחררה תומכת בעדות זו.

   

  כמו כן ציין עו"ד ברהום: "במקרים בהם מפעילים סוכן סמוי מדובר בסוחר סמים, דרך מידע מודיעיני או דרך שותפים לפשע. אז מפעילה המשטרה סוכן - כדי ללכוד את הסוחר ולתעד העסקה. כאן לא מדובר באדם שמוכר תינוקות או שמבצע עסקאות מפוקפקות. אדם שנתן למוחו הקודח להוציא דברים בפני אנשים שהפעילה המשטרה. אך היא זו שהובילה אותו בנתיב של מה שנראה כיום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי ינובסקי
  האב החשוד בבית המשפט
  צילום: רועי ינובסקי
  מומלצים