שתף קטע נבחר

אוטובוס של "שוברים שתיקה" נרגם באבנים ליד קריית ארבע

שלוש נשים שהשתתפו בסיור של ארגון השמאל נשרטו קלות מרסיסי זכוכית. לפי החשד, פלסטינים יידו את האבנים. הצבא עורך סריקות באזור. בתקרית אחרת, אבנים שפגעו באוטובוס בכפר בית אומר גרמו לנזק לשמשה אך ללא נפגעים

האוטובוס לאחר הפגיעה (צילום: TPS) (צילום: TPS)
האוטובוס לאחר הפגיעה(צילום: TPS)
 

 

אבנים פגעו בצהריים (יום ו') באוטובוס שהסיע משתתפים בסיור של ארגון "שוברים שתיקה" באזור קריית ארבע. חלון ברכב נופץ ושלוש נשים שישבו באוטובוס נשרטו קלות. הצבא פתח בסריקות אחר מיידי האבנים, ולפי החשד הם פלסטינים.

 

מארגון "שוברים שתיקה" נמסר כי "לרווחת כולנו האירוע הסתיים ללא פגיעות קשות. זו המציאות בשטחים ואנחנו פועלים על מנת לשנותה".

 

בתקרית אחרת שאירעה בצהריים אבנים פגעו באוטובוס בכביש גוש עציון חברון סמוך לכפר בית אומר. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לשמשה. מאוחר יותר רגמו פלסטינים באבנים גם את רכבו של הפטריאך הלטיני, פואד טוואל, שהגיע לבית לחם לרגל חג המולד ויצא ממנה ממעבר 300. האבנים פגעו במכוניתו אך יושבי הרכב לא נפגעו. מייד אחרי יציאתו החלו עימותים במקום, שנמצא בשליטה של הרשות הפלסטינית.

 

שמשת האוטובוס המנופצת (צילום: הצלה יו"ש) (צילום: הצלה יו
שמשת האוטובוס המנופצת(צילום: הצלה יו"ש)עימותים בבית לחם ()
עימותים בבית לחם
 

ארגון "שוברים שתיקה" אוסף עדויות של חיילי צה"ל ששירתו בשטחים. לפני כחודש נאסר על אנשיו לקיים הרצאה בבאר שבע, שאמורה הייתה להתקיים בפאב בעיר. זאת לאחר שבעלי הפאב לא עמד בדרישת האבטחה ועלה חשש ממשי לשלום וביטחון הציבור. ההרצאות פוצלו לשתי דירות פרטיות בעיר, בכתובות שנשמרו בסודיות וכ-40 איש השתתפו בהרצאות.

 

בהמשך הודיע שר החינוך נפתלי בנט כי תיאסר על אנשי הארגון כניסה לבתי הספר, ושר הביטחון משה יעלון כתב בעמוד הפייסבוק שלו, כי "מדובר בצביעות ובתעמולה שקרית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל. זהו חלק ממסעות הדה-לגיטימציה נגדנו". הוא הורה לאסור את כניסתם של חברי הארגון לכל פעילות של צה"ל. יותר מ-600 קצינים ולוחמים חתמו על מכתב נגד הארגון ואליו הצטרפו יותר מ-60 חברי כנסת. במכתב קראו להפסיק לשתף פעולה עם "שוברים שתיקה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: TPS
האוטובוס לאחר שנרגם באבנים
צילום: TPS
מומלצים