שתף קטע נבחר

בבוקר שבת: סוכל פיגוע דקירה בירושלים

שוטרים הבחינו כי מחבל, בן 26 ממזרח ירושלים, החל לעקוב אחר מתפללים יהודים שצעדו לכיוון כיכר צה"ל והלכו בעקבותיו. כשהתבקש להראות להם תעודת זהות, הוא שלף סכין ונאבק עם אחד השוטרים עד שנורה למוות

 

המחבל שרוע בזירת הפיגוע ( צילום: שלמה מור) ( צילום: שלמה מור)
המחבל שרוע בזירת הפיגוע( צילום: שלמה מור)
גל הטרור מנסה להכות גם בשבת בבוקר: מחבל ניסה לדקור שוטר הבוקר (שבת) בכיכר צה"ל בירושלים. הוא נורה למוות בידי שוטרים ולא היו נפגעים נוספים.

 

מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל, מוסעב אל-ע'זאלי, בן 26 מוואדי קדום במזרח ירושלים, המתין בטיילת שער יפו והבחין בזוג מתפללים יהודים צועדים לכיוון הכיכר והחל ללכת אחריהם. שני שוטרים פרשים שהיו במשימת אבטחה הבחינו בו והלכו בעקבותיו.

 

השוטרים ניגשו אליו וביקשו ממנו להראות להם תעודת זהות. תוך שהוא מביא להם את התעודה, הכניס המחבל את ידו השנייה לכיס פנימי במעילו. אחד השוטרים תפס את ידו של החשוד שנאבקו עמו והצליח לשלוף את ידו כשהוא אוחז בסכין.

 

הסכין ששימשה את המחבל (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הסכין ששימשה את המחבל(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 ( צילום: שלמה מור) ( צילום: שלמה מור)
( צילום: שלמה מור)

אז נסוגו השוטרים וכשהמחבל התקדם לעבר השוטרים עם הסכין מונפת הוא נקרא לזרוק אותה, אך כשהמשיך הוא נורה, קם ואז נורה שוב ומת במקום.

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, אמר: "העירנות והדריכות המבצעית של השוטרים, לצד תגובה מהירה ומקצועית, מנעה פגיעה בהם ובוודאי שמנע הפיגוע ופגיעה בחיי אדם חפים מפשע".

 

אתמול ניסתה מחבלת לבצע פיגוע דריסה בעמדה של לוחמי מג"ב בסילוואד שבבנימין - וחוסלה. לא היו נפגעים לכוחותינו. ניסיון הפיגוע בוצע במהלך הפרת סדר של פלסטינים, וכוח מג"ב במקום ירה במחבלת והרג אותה.

 

גורמים פלסטינים מסרו כי המחבלת מסילוואד היא מהדיה חמאד, בת 40 ואם לארבעה ילדים. בשל הפרופיל החריג שלה טוענים פלסטינים כי מדובר בהוצאה להורג, ושהיא לא ניסתה לבצע פיגוע דריסה כפי שטוענים כוחות הביטחון הישראליים.

זירת ניסיון הפיגוע בירושלים, הבוקר ()
זירת ניסיון הפיגוע בירושלים, הבוקר

המחבל מוסעב אל-עזאלי מוואדי קדום ()
המחבל מוסעב אל-עזאלי מוואדי קדום

באותו אחר הצהריים נפצעה אישה כבת 60 באורח קל מאבנים שיודו על מכוניתה ליד בית אל. כוחות מד"א שהגיעו למקום טיפלו באישה. צה"ל פתח בסריקות במקום, אך עד כה לא נמסר על עצורים.

 

גם בצהריים אירעו שלושה אירועים של יידוי אבנים. באחד מהם נפגע אוטובוס שהסיע משתתפים בסיור של ארגון "שוברים שתיקה" באזור קריית ארבע. חלון ברכב נופץ ושלוש נשים שישבו באוטובוס נשרטו קלות.

 

הצבא פתח בסריקות אחר מיידי האבנים, ולפי החשד הם פלסטינים. מארגון "שוברים שתיקה" נמסר כי "לרווחת כולנו האירוע הסתיים ללא פגיעות קשות. זו המציאות בשטחים ואנחנו פועלים על מנת לשנותה".

 

ביום רביעי קיפחו את חייהם שני ישראלים בפיגוע דקירה בירושלים. ראובן בירמכר נדקר למוות על-ידי שני מחבלים שהגיעו לבצע את הפיגוע באזור שער יפו. עופר בן ארי נאבק במחבלים ונורה בשוגג למוות על-ידי שוטרות מג"ב שחיסלו את המחבלים.

 

אליאור לוי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: שלמה מור
המחבל בזירת הפיגוע
צילום: שלמה מור
מומלצים