שתף קטע נבחר

צילום: AP, AFP

מסר בינ"ל לחיזבאללה: לא לנקום על קונטאר

עיתון בכווית: דיפלומטי אירופי טוען כי במהלך מגעים בינלאומיים עם גורמים לבנוניים הועבר מסר לחיזבאללה שלא כדאי לארגון לנקום בישראל על חיסולו של סמיר קונטאר. "ישראל מוכנה להיכנס למלחמה גדולה וחסרת רחמים נגד לבנון"

 

מסר אזהרה: דיפלומט אירופי אמר הבוקר (שבת) לעיתון "אל-קבס" בכווית כי במסגרת מגעים בינלאומיים עם גורמים רשמיים בלבנון הועבר מסר לגבי הצורך לגרום לחיזבאללה לא להוציא לפועל פיגוע נקמה נגד ישראל בשל חיסול סמיר קונטאר, פעולה שיוחסה לישראל.

 

"הגורמים הלבנוניים מודעים לכך שהאיומים של ממשלת נתניהו, בין אם יצאו משרים בממשלה או מעיתונים, 'רציניים מאוד' בין אם פעולת הנקם תהיה בגבול עם סוריה או בגבול עם לבנון", אמר הדיפלומט.

 

השבוע דיווח פרשננו רון בן ישי כי גורמי ביטחון בישראל אמרו שמזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה יעשה טעות חמורה אם יחשוב שצה"ל יבליג על פיגוע נקמה בגלל חיסול קונטאר.

נסראללה נואם לצד תמונתו של קונטאר (צילום: AFP /  AL-MANAR) (צילום: AFP /  AL-MANAR)
נסראללה נואם לצד תמונתו של קונטאר(צילום: AFP / AL-MANAR)

לא לנקום את מותו. סמיר קונטאר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
לא לנקום את מותו. סמיר קונטאר(צילום: EPA)

הדיפלומט אמר לעיתון בכווית כי ישראל נראית מוכנה יותר מאז מלחמת לבנון השנייה להיכנס "למלחמה גדולה וחסרת רחמים נגד לבנון או לפגוע בחיזבאללה בשטח סוריה".

 

"חיזבאללה עשוי להיות יותר זהיר כי הוא יודע שישראל תשיב על כל תקרית כואבת בכניסה ישירה לזירה הלבנונית והסורית, כך שיהיה לה את עמדתה בהסדרים שמדברים עליהם כרגע, אך תמיד ישנה אפשרות שלחיזבאללה יש הערכה מוטעית בנושא", הבהיר הדיפלומט.

 

לדבריו, ייתכן שגם איראן העבירה מסר לחיזבאללה להימנע מתגובת נקם משום שהמצב באזור מסובך ועדיף בשלב הנוכחי לחשב כל צעד בצורה מדויקת ולא ניתן לחזות את הסיכונים הצבאיים של נקמה בישראל בגלל חיסול קונטאר.

 

בנאומו השבוע איים נסראללה שחיזבאללה יגיב על החיסול בכל זמן ומקום שבו יחפוץ הארגון. "אין כל ספק שהאויב הישראלי ביצע את החיסול הזה, זהו לא אירוע שיש לחקור מי עומד מאחוריו. ישראל שיגרה טילים ישירות למבנה מגורים שבו שהו האח סמיר קונטאר ואחרים. המבנה נפגע וקונטאר מת בנוסף לפעילים נוספים. המטוסים הישראליים לא חדרו לשמי סוריה, והיו מעל הגולן. נגיב בכל מקום ובכל זמן שנראה לנכון", אמר נסראללה בנאום ששודר בערוץ "אל-מנאר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים